Úvod zápasu přitom českým fotbalistům podle představ nevyšel. Hned ve 2. minutě hry využil zaváhání obrany Márton Szép, který zachytil rozehrávku v defenzivě a následně bez problémů zakončil.

Mladí Češi se ale bleskově oklepali a v dalším průběhu zápasu jasně dominovali. Hned v 7. minutě hry si na rohový kop Kryštofa Čížka naskočil Jiří Míček a bylo srovnáno na 1:1.

K další změně skóre pak došlo po půl hodině hry. Nejprve se ve 32. minutě o dokonání obratu postaral Ondřej Penxa a tentýž hráč pak o čtyři minuty později zvýšil dokonce na 3:1 pro český výběr.

Čeští mladíci přidávali další góly i po změně stran. Hned minutu po startu druhé půle se sami před brankáře dostali Karel Belžík a Adam Sosna. První jmenovaný přihrál druhému a ten velmi snadno zvýšil na 4:1 pro český tým. O necelých deset minut později to bylo již 5:1, když se nádhernou střelou do šibenice prosadil Damian Prepsl.

Český tým stále neměl dost a také v dalším průběhu hry si vytvářel další šance. Šestou branku zaznamenal v 72. minutě střídající Daniel Švancara, kterého nastřelil domácí gólman tak (ne)šťastně, že se míč od českého fotbalisty odrazil do odkryté brány. Češi závěr zápasu jasně kontrolovali a zcela po zásluze vyhráli vysoko 6:1!

"Hned v první minutě se dostali domácí do vedení po naší chybě v rozehrávce. Brzy jsme dokázali zareagovat a po rohu se trefil Míček. Od 20. minuty jsme zlepšili součinnost v kombinaci a dostávali jsme se do zakončení a šancí. Domácí hrozili především po rychlých protiútocích, po kterých měli náznaky šancí. Zaslouženě jsme výsledek do poločasu otočili. Ve druhém poločasu jsme rozhodli rychlým čtvrtým gólem a kromě krátké pasáže jsme hru kontrolovali. Mužstvo zaslouženě vyhrálo a za výkon zaslouží pochvalu," uvedl po utkání trenér Jiří Žilák.

Mezinárodní přípravné utkání U16

Maďarsko – Česko 1:6 (1:3)

Branky: 2. Szép - 32. a 36. Penxa, 7. Míček, 46. Sosna, 55. Prepsl, 72. Švancara.

Maďarsko: Fodor-Papp – Bencsetler, Csiszár, Madarász, Miskolczi, Garai, Balogh, Oros-Kovács, Szép, Németh. Szlovák.

Česko: Obdržálek - Beran, Řeháček, Míček (80. Pávek), Kolísek (80. Hrbáček) - Naskos (65. Panoš), Čížek (80. Kočvara) - Belžík (56. Švancara), Prepsl (56. Moudrý), Penxa (65. Kubrycht) - Sosna (65. Nechvátal).