20. 2. 2020

U16: Remíza s Walesem a prohra na penalty

Český reprezentační výběr do 16 let v posledním utkání mezinárodního turnaje ve Španělsku remizoval s Walesem 1:1. Následně soupeř uspěl v penaltovém rozstřelu.

Český výběr měl během prvního poločasu převahu. Do šancí se dostali Jurčenko či Samek, jehož střelu vykopával soupeř z brankové čáry. V 18. minutě byl sám před brankářem Boček, ale brankář jeho střelu chytil.

Svou šanci neproměnil ani Kutík a ve 35. minutě český tým inkasoval po standardní situaci. I v druhém poločase měli svěřenci trenéra Petra Havlíčka několik šancí, ale jak Kutík, který střílel osm minut po změně stran vedle, tak Mašek, Jurčenko nebo Jedlička ve svých šancích neuspěli.

Gólem tak skončila až situace, kdy v poslední minutě zahrál hráč Walesu ve vápně rukou a Samek vyrovnal z penalty.

"Utkali jsme se s takticky vyspělým týmem. I přes velkou herní převahu v prvním poločase jsme po standardní situaci prohrávali. Dokázali jsme si vytvořit velké množství šancí, bohužel jsme skóre srovnali až v 90. minutě. Třetí místo v dobře obsazeném turnaji je pro nás zklamáním,“ uvedl po zápase trenér Petr Havlíček.