25. 7. 2019

U16 skončila na Memoriálu Františka Harašty 2019 čtvrtá

Reprezentační výběr do 16 let skončil na Memoriálu Františka Harašty čtvrtý. Tým trenéra Petra Havlíčka nenavázal na stoprocentní bilanci z prvního hracího dne a ve čtvrtek podlehl oběma pražským S – v dopoledním utkání Spartě 1:2 a v souboji o třetí příčku pak i Slavii 2:4 v penaltovém rozstřelu.

V dopoledním zápase sahala reprezentace do 16 let po vítězství, které by jí zaručilo postup do finálového souboje. Proti Spartě se zásluhou Daniela Šmigy dostala do vedení, jenže Letenští po pauze zaveleli k obratu a otočili na konečných 2:1.

„Mrzí mě, že jsme nevybojovali první místo ve skupině. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem, jenže jsme v obraně udělali dvě velké chyby, které Sparta potrestala, a naopak vpředu jsme řadu příležitostí nevyužili,“ hodnotil střetnutí se Spartou reprezentační kouč Petr Havlíček.

V odpoledním klání měřili reprezentanti síly s dalším pražským týmem. S vršovickou Slavií prohrávali v duelu o třetí místo v Lednici 1:2, ale těsně před koncem dokázali trefou Lukáše Maška z přímého kopu srovnat.

Penaltový rozstřel však lépe vyšel „sešívaným“, kteří proměnili čtyři pokusy, zatímco národní tým jen dva.

„Byl to velice těžký zápas s těžkým soupeřem, remíza asi byla maximem, které jsme mohli vytěžit. Po prostřídání se hra zlepšila, ale bohužel už jsme nedokázali utkání otočit a ani penaltový rozstřel nám nevyšel,“ dodal k souboji o umístění trenér Petr Havlíček.

Česká republika U16 – AC Sparta Praha U17 1:2

Branka ČR: 19. Šmiga.

Sestava ČR: Polanský – Vach (47. Život), Macej, Stárek, Smejkal (31. Labík) – Samek – Ambros, Grygar, Mašek, Kaulfus (37. Jurčenko) – Šmiga (37. Osmani).

SK Slavia Praha – Česká republika U16 2:2 (4:2 pen.)

Branky ČR: 9. Jurčenko, 48. Mašek.

Sestava ČR: Janota – Život, Janečka, Macej (26. Ambros), Labík – Kaulfus (26. Stárek), Kos (38. Mašek), Hlucháň (38. Šmiga), Osmani – Jurčenko (38. Samek), Korselt (38. Grygar).

 

Ostatní výsledky druhého hracího dne:

Skupina A

  • FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 0:0

Skupina B

  • SK Slavia Praha – Bratislavský FZ 3:1
  • 1.FC Slovácko – SK Sigma Olomouc 0:5

O 7. místo

  • 1.FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:1 (8:9 pen.)

O 5. místo

  • FC Zbrojovka Brno – Bratislavský FZ 2:0

Finále

  • SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2:0