15. 10. 2019

U16: Skvělé sólo i pohotová dorážka. Slovensko – Česko 0:2

Reprezentace do 16 let odehrála první ze dvou přípravných zápasů v tomto týdnu se Slovenskem. Na stadionu v Dubnici pod Váhom se dvakrát střelecky prosadili čeští fotbalisté a vyhráli 2:0.

V sedmé minutě zápasu se do slibné příležitosti dostali čeští mladíci, konkrétně Lukáš Mašek, jenž si postavil míč k přímému kopu jen pár centimetrů za vápnem, ale se zdí přestřelil i branku.

Vzápětí mohl otevřít skóre na druhé straně domácí Sebastian Nagy, ale vůbec netrefil odkrytou branku českého mužstva.

Český tým se ujal vedení ve 34. minutě po fantastickém sólu Lukáše Maška, jenž se protáhl kolem všech protihráčů z poloviny hřiště a přesnou střelou uvnitř pokutového území otevřel skóre.

Téměř okamžitě po rozehrání druhého poločasu se dostal do vápna Slovenska Lukáš Mašek a byl faulován. Nařízenou penaltu sice poslal Daniel Šmiga do tyče, ale Daniel Michl dokázal pohotově dorazit míč do sítě a zvýšit na 2:0.

Druhý poločas nabídl především hodně soubojů i ztrát a nepřesných přihrávek na obou stranách. Gól už žádný nepadl, a tak si svěřenci trenéra Petra Havlíčka připsali výhru 2:0.

"Jsme spokojení s výsledkem, ale nikoliv s výkonem. Kromě úvodních deseti minut jsme v prvním poločase předváděli dobrou hru. Ve středu pole jsme získávali míče a z rychlých přechodů si vytvářeli dobré příležitosti. Z jedné takové akce jsme šli do vedení po pěkné individuální akci Maška. Měli jsme více ze hry, ale v naší hře zároveň byla velká řada nepřesností," uvedl po zápase trenér Petr Havlíček. 

"Druhou branku jsme přidali hned po změně stran, od té chvíle ale bylo Slovensko lepší v držení míče a zbytečně pasivně jsme bránili. Slovensko si vytvořilo tlak, ale do velké šance jsme je nepustili. Naopak jsme mohli před koncem z protiútoku přidat třetí branku, ale Šmiga trefil brankáře," dodal trenér. 

Odveta se hraje ve čtvrtek 17. října od 11:00 v Nivnicích.

Slovensko U16 – ČR U16

Branky: 34. Mašek, 42. Michl. ŽK: Stareček – Charvát. Rozhodčí: Papuča – Hrenák, Poruban.

ČR: Charvát - Vach (57. Zapletal) , Kukučka, Macej, Smejkal - Mašek (77. Zoicas), Grygar - Osmani, Michl (58. Samek), Hruška (72. Kutík) -  Šmiga.