15. 2. 2020

U16: Tři góly v druhém poločase proti Norsku na zvrat skóre nestačily

Česká reprezentace do 16 let zahájila mezinárodní turnaj ve Španělsku prohrou s Norskem 3:4. České góly vstřelili Mašek, Ambros a Kutík.

Český tým měl v úvodních dvaceti minutách herní převahu, ale žádnou z vytvořených šancí neproměnil. Naopak Norové otevřeli skóre z protiútoku, a i přes dominanci českých hráčů, přidali i druhý gól z protiútoku. Do poločasu pak přidali ještě další dvě branky a vedli 4:0.

Svěřenci trenéra Petra Havlíčka se ale nevzdali a zápas zdramatizovali, když se trefili Lukáš Mašek, Lukáš Ambros a Daniel Kutík. Další čtyři velké šance zůstaly nevyužit a české mužstvo obrat nedotáhlo do konce.

"Vzhledem k průběhu utkání by mu asi více slušela remíza. Z našeho pohledu rozhodlo chování hráčů v pokutovém území. V obranné fázi jsme nebyli dostatečně důslední a v útočné fázi nám chyběla kvalita v zakončení," uvedl po utkání trenér Petr Havlíček.

V dalším utkání čeká český tým v pondělí 17. února od 18:00 výběr Slovenska.

Mezinárodní turnaj U16 ve Španělsku

Norsko – ČR 4:3 (4:0)

Branky: 18. Aas, 35. Valland, 39. a 43. Fossum – 53. Mašek, 55. Ambros, 73. Kutík. ŽK: Samek, Grygar, Jedlička.

ČR: Hrubý – Jedlička, Kukučka, Beránek, Kutík – Samek, Grygar – Hruška (69. Vach), Mašek, Ambros (77. Boček) – Jurčenko (69. Vachoušek).