17. 2. 2020

U16: Tři góly v závěru a výhra nad Slovenskem

Česká reprezentace do 16 let odehrála druhé utkání v rámci mezinárodního turnaje ve Španělsku. Proti stejně starým hráčům Slovenska jim zajistily výhru tři branky v závěrečných deseti minutách.

Zápas mezi českými a slovenskými mladíky byl v prvním poločase vyrovnaný, hrálo se především ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách.

Úvod druhého poločasu se odehrával v podobném duchu, ale střídající hráči přinesli do hry oživení a český tým začal postupně soupeře přehrávat. Převahu korunoval v závěru zápasu třemi góly.

Za český výběr vedený trenérem Petrem Havlíčkem se během osmi minut v poslední desetiminutovce prosadili střídající Lukášové Mašek a Ambros a jednu branku vstřelil Matěj Mikulenka.

"Jsme velice rádi, že se nám podařilo po úvodní prohře zvítězit. Bylo to velice těžké utkání proti silnému soupeři, které jsme v závěru rozhodli třemi brankami. Kluky musíme pochválit za výborný výkon hlavně v obranné fázi hry," uvedl po zápase trenér Petr Havlíček.

Poslední zápas turnaje odehrají mladí čeští reprezentanti ve čtvrtek dopoledne proti Walesu.  

Mezinárodní turnaj U16 ve Španělsku

ČR - Slovensko 3:0 (0:0)

Branky: 82. Mašek, 84. Mikulenka, 90. Ambros. ŽK: Vach. 

ČR: Bílý - Vach, Kukučka (46. Ambros), Macej, Smejkal (60. Kutík) - Machů (71. Jedlička), Mikulenka - Hruška (46. Mašek), Boček (71. Jurčenko), Osmani - Vachoušek (46. Samek).