18. 11. 2019

U16: V druhém přípravném utkání s Německem prohra 0:3

Česká reprezentace do 16 let odehrála druhé listopadové přípravné utkání s Německem. Oproti prvnímu utkání se tentokrát českému týmu nedařilo a Němci vyhráli 3:0.

V prvním vzájemném utkání uspěli mladí Češi díky jedné brance Matěje Šína, tentokrát to ale proti stejnému soupeři nevyšlo.

„V úvodu utkání jsme neproměnili tři dobré příležitosti na vstřelení branky. Poté byl aktivnějším týmem soupeř, který nás zatlačil k pokutovému území a měl několik slibných příležitostí. První gól Německo vstřelilo minutu před koncem poločasu a druhou hned po změně stran. Otevřeli jsme hru a šli za vyrovnáním, místo toho jsme ale před koncem inkasovali potřetí.

Oba zápasy nám ukázaly, na čem musíme dál pracovat, abychom se vyrovnali evropské top úrovni,“ uvedl po utkání trenér Petr Havlíček.

Německo U16 – ČR U16 3:0 (1:0)

Branky: 40. Weik, 42. Yildirim, 72. Hadziavic.

ČR: Vlček – Jedlička, Samek, Beránek, Smejkal (59. Kutík) – Staroščák (53. Šín), Grygar (53. Mašek) – Osmani (66. Jurčenko), Novák, Kaulfus – Šmiga.

Německo U16 - ČR U16 3:0 (18. 11. 2019)