8. 3. 2018

U16 vstoupila do turnaje UEFA Development výhrou nad Slovinskem

Česká reprezentace do 16 let zvládla na turnaji UEFA Development úvodní utkání proti Slovinsku a svého soupeře porazila 3:1. O výhře rozhodl tým trenéra Kotala dvěma góly po přestávce.

"Myslím si, že to byl z naší strany dobrý výkon, i když nějaké chyby se tam vyskytly, a to hned v úvodu, kdy náš brankář musel likvidovat gólovou šanci soupeře. Přežili jsme to a pak si myslím, že už jsme v průběhu prvního poločasu byli lepším týmem a podařilo se nám se dostat do dvoubrankového vedení," řekl k úvodu zápasu proti Slovinsku trenér Václav Kotal.

"Vždycky, když jsme vedli o dva góly tak jsme začali hrát tzv. fotbal do rizika a ztráceli jsme lehce míče. Soupeři se podařilo snížit z rohového kopu na 2:1, ale naštěstí jsme během pár minut zase odskočili do dvoubrankového vedení, takže dobrý výkon a dobrý začátek do celého turnaje," dodal trenér Kotal.  

Druhým soupeřem českého týmu na turnaji bude v sobotu domácí výběr ze Srbska. 

 

UEFA Development Tournament:

U16 ČR - U16 Slovinsko 3:1 (1:0)


Branky: 27. Nováček, 46. Wojatschke, 74. Pravda- 69. Brkič
Sestava ČR: Mastný - Koželuh, Štětka, Hellebrand, Kůrka - Gedeon (77. Neruda) - Wojatschke (57. Šilhart), Nováček (69. Pravda), Sinu (69. Hroník), Šíp (57. Kirschner) - Pech (57.S ejk)