12. 2. 2019

U16: Výhra 2:1 nad Spojenými arabskými emiráty na turnaji v Dubaji

Česká reprezentace do šestnácti let přidala na turnaji v Dubaji druhé vítězství. Po úvodní výhře nad Belgií 4:2 tentokrát porazili svěřenci trenéra Radka Bejbla domácí výběr 2:1.

Český tým poslal do vedení David Langhamer již v šesté minutě zápasu, domácím se podařilo srovnat ve dvacáté minutě, kdy se prosadil Khater.

Vítězství 2:1 ale zařídil českému týmu v šedesáté minutě Matěj Náprstek. Posledním soupeřem na turnaji čtyř týmů bude ve čtvrtek Kosovo.

"Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu a šli rychle do vedení. Do dvacáté minuty jsme hráli dobře a byli nebezpeční, ale následně jsme inkasovali lacinou branku po rychlém protiútoku soupeře. Znervózněli jsme a soupeř hrál nadšeně, důrazně a byl nebezpečný při brejcích. Od padesáté minuty jsme ale zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci a znovu si vytvářeli šance," hodnotil zápas trenér Radek Bejbl. 

Turnaj v Dubaji

Spojené arabské emiráty U16 – ČR U16 1:2 (1:1)

Branky: 20. Khater – 6. Langhamer, 60. Náprstek.

Sestava ČR: Vágner – Šimoník (61. Burgo), Vitík (45. Hodouš), Endl, Boniš – Daněk (80. Drozd), Brejcha, Langhamer (61. Karabec) – Náprstek, Vecheta (80. Hadaš), Višinský (61. Uriča).