28. 9. 2019

U17: Češi remizovali s Moldavskem 0:0

Česká reprezentace odehrála druhé utkání v rámci úvodní fáze kvalifikace o postup na EURO 2020. Po úvodní remíze s Finskem nastoupili svěřenci trenéra Bejbla v sobotu odpoledne proti Moldavsku a i druhý zápas skončil bezbrankovou remízou.

Český tým nastoupil oproti prvnímu zápasu se dvěma změnami v sestavě, když Daňka nahradil Langhamer a Vechetu na hrotu nahradil Hadaš.

Český celek je po dvou zápasech čtyřčlenné skupiny na třetím místě a v posledním duelu potřebuje v úterý porazit aktuálně druhou Bosnu a Hercegovinu.

Do závěrečné fáze kvalifikace postoupí první dva týmy z každé skupiny a čtyři celky z třetích míst s nejlepší bilancí v zápasech s postupujícími mužstvy.

"Po celé utkání jsme měli velkou územní převahu a hráli jsme do soupeře, který bránil v hlubokém bloku. Šance jsme si vytvořili v závěru prvního poločasu a zejména poté ve druhém poločase, kdy jsme neproměnili tři velké šance, při kterých jsme nedokázali prostřelit brankaře Moldavska. I přes velké úsilí a nasazení hráčů jsme nebyli schopni skórovat, protože nás v koncovce limitovala nervozita a technické provedení," uvedl po zápase trenér Radek Bejbl.

Kvalifikace ME U17 2020 - základní fáze

ČR - Moldavsko 0:0

ŽK: Vitík - Cucereavenco, Miscov. Rozhodčí: Sotiriou (Kypr) - Georgiou (Kypr), Jantunen (Finsko)

ČR: Vágner - Burgo (77. Daněk), Vitík, Zentrich, Fojt - Jambor, Drozd - Černák (62. Uriča), Langhamer, Šíp - Hadaš (62. Vecheta).

Moldavsko: Filipov - Bulmaga, Zavalisca, Ignat, Gau - Hatman, Scurtul - Dosca, Covalciuc (82. Vlas), Cucereavenco (67. Miscov) - Pogreban.

Tabulka

1. Finsko 2 1 1 0 2:1 4
2. Bosna 2 1 0 1 4:2 3
3. ČR 2 0 2 0 0:0 2
4. Moldavsko 2 0 1 1 0:3 1