23. 3. 2019

U17: Češi zdolali v druhém kvalifikačním utkání Severní Irsko 2:0!

Český výběr do 17 let má za sebou druhé utkání v rámci elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát. Po úvodní výhře 1:0 nad Izraelem se svěřenci trenéra Václava Kotala utkali v sobotu se Severním Irskem a utkání skončilo vítězstvím českého výběru 2:0.

Český tým nastoupil do zápasu se Severním Irskem v totožné sestavě, v jaké nastoupil v prvním zápase proti izraelskému týmu a tým vedl s kapitánskou páskou opět Adam Hložek. Byl to právě český kapitán, který se dostal do první větší šance zápasu, ale v sedmnácté minutě nedokázal severoirského brankáře nedokázal překonat.

Soupeř měl velkou možnost ujmout se vedení v 35. minutě, ale brankář Horníček chytil penaltu zahrávanou O’neillem a udržel bezbrankový stav, který vydržel až do přestávky.

Zkraje druhého poločase udeřil český tým, když se ve 48. minutě prosadil Lukáš Hroník. Těsné vedení českého týmu vydrželo do jednasedmdesáté minuty. To už byl na hřišti střídající David Pech, jenž zvýšil přesnou střelou po přihrávce Hložka na rozdíl dvou branek.

Český tým vedení udržel až do konce, vyhrál i druhé zápas v elitní skupině a navíc i tentokrát s čistým kontem. Poslední zápas s Nizozemskem se hraje v úterý 26. března od 19:00.

„Viděli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme se nedokázali vyrovnat s důrazně hrajícím soupeřem. Naštěstí nás při pokutovém kopu podržel brankář Horníček,“ uvedl po zápase trenér Václav Kotal.

„V druhém poločase jsme podali svůj optimální výkon s mnoha fotbalovými akcemi a rozhodli jsme o vítězství dvěma góly,“ pokračoval zkušený kouč.

„Jsem rád, že se nám podařilo odehrát páté kvalifikační utkání bez obdržené branky, i když proti zrovna v tomto utkání jsme k inkasování měli blízko, ale výborným výkonem nás podržel brankář Horníček,“ dodal trenér Kotal.