10. 4. 2019

U17 Future: V prvním utkání s Belgií remíza 2:2

Český výběr U17 Future pod vedením trenéra Václava Kotala remizoval v úterý večer v Belgii s domácím výběrem 2:2. Úspěšnými střelci českého týmu byli Tomáš Schánělec a Filip Zawada.

„Viděli jsme velmi zajímavé utkání, které, doufám, bylo především velkou zkušeností pro naše hráče, protože to bylo prakticky naše první setkání. Na domácích hráčích bylo naopak vidět, že už spolu něco odehráli a jejich souhra byla lepší a vědomější,“ hodnotil utkání trenér Václav Kotal.

„Remíza 2:2 je nakonec velkým úspěchem. A zároveň takovým mementem pro další práci. Největším rozdílem bylo v organizaci hry. Takhle mladé belgické mužstvo dokázalo účelově kombinovat, vytvářet si situace k přečíslení v křídelním prostoru a v tom jsme zaostávali, i když, jak už jsme zmínil, mužstvo spolu hrálo poprvé. Je to určitě velká zkušenost pro všechny hráče po všech stránkách,“ dodal trenér Kotal.

Druhý zápas se hraje ve čtvrtek 11. dubna od 11:00.

Belgie Future U17 – ČR U17 Future 2:2 (1:1)

Branky ČR: 22. Schánělec, 79. Zawada.

Sestava ČR: Vičar – Plucha (86. Lehký), Zawada, Noll, Hadinec – Pajkrt – Silber (46. Novotný), Velinský (46. Goj), Holoubek (78. Slavíček), Gajdošík (78. Suchomel) – Schánělec (62. Pažout).