11. 4. 2019

U17 Future: Vysoká výhra v odvetě s Belgií

Český reprezentační výběr U17 Future skvěle zvládl odvetu v rámci dvou přípravných zápasů v Belgii. Zatímco v úterý skončilo utkání remízou 2:2, čtvrteční utkání skončilo vysokou výhrou 4:0 v podání českých mladíků.

Výběr trenéra Václava Kotala poslal do vedení v šesté minutě Michal Pažout. Šestnáctiletý útočník Mladé Boleslavi se podruhé v zápase prosadil v pětapadesáté minutě a zvýšil na rozdíl dvou branek.

V závěrečné desetiminutovce na něj navázali ještě Tomáš Schánělec, jenž se trefil v 83. minutě a v samém závěru přidal čtvrtou českou trefu Adam Velinský.

Český tým tak zvítězil vysoko 4:0. „Bylo to utkání se spoustou šancí, dokázali jsme trestat chyby soupeře,“ uvedl bezprostředně po utkání trenér Václav Kotal.

Belgie U17 Future – ČR U17 Future 0:4 (0:1)

Branky: 6. a 55. Pažout, 83. Schánělec, 90. Velinský

Sestava ČR: Lichtenberg – Slavíček, Zawada, Noll, Suchomel – Pajkrt (46. Plucha), Goj (61. Velinský) - Lehký, Novotný (86. Hadinec), Gajdošík (46. Holoubek) – Pažout (61. Schánělec).