22. 10. 2022

U17: Hranošův hattrick přinesl vysoké vítězství

Reprezentační tým do sedmnácti let si připsal v první fázi kvalifikace o EURO nezbytnou výhru nad Maltou. Tým trenéra Petra Havlíčka byl proti outsiderovi skupiny jasně lepší a po zásluze vyhrál 5:0.

První vítězství se na turnaji hraném právě na Maltě nerodilo vůbec lehce. Český tým od úvodních minut hodně držel balon, avšak do zakončení se dostával jen velmi sporadicky. Když už čeští mladíci v prvním poločase vystřelili, dokázal jejich nevýrazné pokusy zastavit gólman Vella.

Vše se ale začalo měnit v závěru prvního poločasu. Chvilku před odchodem do kabin zahrál ve vápně rukou jeden z domácích Malťanů a pokutový kop proměnil Adam Binar.

Po změně stran pak český tým předvedl ofenzivní smršť. V úvodu druhé půle v rozmezí čtyř minut dvakrát skóroval Vojtěch Hranoš a tentýž hráč pak dokonal v 90. minutě čistý hattrick. Konečnou podobu výsledku dal v páté minutě nastavení Lukáš Branecký, který přeloboval chybujícího brankáře.

Český tým si tak do tabulky připsal tři důležité body a v úterním zápase bude proti Skotsku (od 11 hodin) bojovat o postup do elitní fáze kvalifikace. O dvě postupová místa budou v posledních zápasech usilovat týmy Skotska, Česka a také na dálku Severního Irska.

„Po úvodní remíze jsme v psychicky náročném utkání splnili úkol a porazili domácí Maltu. I když se vítězství nerodilo lehce, nakonec jsme vstřelili pět branek, což je důležité pro vývoj ve skupině a naše sebevědomí. Ve třetím utkání se porveme o první místo ve skupině už s jasně postupujícím Skotskem,“ uvedl kouč Petr Havlíček po sobotním utkání.

Základní fáze kvalifikace ME U17 2023

Česko U17 – Malta U17 5:0 (1:0)

Branky: 47., 51. a 90. Hranoš, 43. Binar z pen, 90. Branecký. ŽK: Hájek – Borg. Rozhodčí: Kastrati – Zeqiri (oba Kosovo), Kmec (Slovensko).

Česko: Heerkens – Šetka (67. Herák), Kubát, Konečný, Bouchner – Pech, Zíka (46. Feit, 57. Hájek), Rus (81. Tesař) – Hranoš, Branecký, Binar (46. Saal).

Malta: Vella – Seychell (72. Fardell), Borg, Briffa, Carabott – Scicluna (82. Okeke), Melillo (71. Flavia), Farrugia (57. Baldacchino) – Bugeja (57. Ewurum), Agius, Azzopardi.