25. 9. 2019

U17: Na úvod kvalifikace remíza s domácím Finskem

Česká reprezentace do 17 let vstoupila do základní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy bezbrankovou remízou s Finskem. I přes řadu šancí v druhém poločase se nepodařilo českému týmu vstřelit branku.

Do první velmi slibné šance se dostali domácí fotbalisté, když Paananen prošel po pravé straně a zpětnou přihrávkou na hranici pokutového území našel Saarikiviho, jeho prudkou střelu volejem ale brankář Vágner dokázal chytit.

V jednadvacáté minutě se šikovně na pravé straně uvolnil Černák, který obešel tři protihráče, ale po jeho následné střele míč pouze proskákal malým vápnem vedle branky. Krátce poté se opět český tým dostal do zakončení, ale Šíp napálil odražený míč vedle domácí branky.

Krátce po změně stran se dostal do nadějné pozice Černák, jenž obešel na rohu vápna obránce, jeho pokus levačkou ale skončil pouze na boční síti finské branky.

Český tým se dostával často k centrům ze stran, ale ty k zakončení nevedly, jelikož finští obránci dokázali všechny míče odvracet díky dobrému postavení.

Po hodině hry měl český tým k dispozici čtyři rohy během krátké chvíle, výsledkem ale byla pouze hlavička Vechety, který hlavičkoval zády k brance pouze nad a míč skončil na horní síti domácí branky.

V devětašedesáté minutě si šikovně postrčil míč za vápnem střídající Langhamer a vystřelil na přední tyč, ale domácí brankář Riihimäki dokázal na poslední chvíli rychlém skokem míč vyrazit. Langhamer se dostal ke střele i o čtyři minuty později, kdy k němu obránci odvrátili míč, ale jeho volej zpoza vápna mířil přesně doprostřed a brankář jeho střelu opět chytil.

Čeští mladíci byli v závěrečné půl hodině dominantní a hrálo se téměř jen na polovině soupeře, který čekal na brejky, ale svěřencům trenéra Bejbla se nepodařilo převahu vyjádřit gólově a utkání tak skončilo 0:0.

"V úvodu utkání domácí lépe kontrolovali hru, v naší hře byly zbytečné ztráty. Po deseti minutách hry jsme hru zpřesnili v přechodové fázi a dostávali jsme se do křídelních prostorů, kde jsme bohužel byli nepřesní a zbrklí. Naše aktivita při vysokém napadání nám přinesla několik zisků míče a dost standardních situací, ale nevyužili jsme je," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl.

"Druhý poločas jsme herně zvládli lépe, ale bohužel jsme žádnou z akcí nezakončili přesně. Domácí byli nebezpeční hlavně z brejkových situací. My jsme byli málo kvalitní v předfinální a finální fázi," dodal kouč.

Kvalifikační skupinu po prvním hracím dnu vede Bosna a Hercegovina, která porazila Moldavsko 3:0.

Kvalifikace ME U17 – základní fáze ve Finsku

Finsko – ČR 0:0

ŽK: Meriluoto, Saarikivi. Rozhodčí: Verboomen (Belgie) – Wyns (Belgie), Jeffrey (S. Irsko).

Finsko: Riihimäki – Wallius, Kostela, Mäkinen, Talo – Terho (76. Stjopin), Walta, Ikonen (61. Pyyhtiä), Saarikivi (89. Kivikko) – Paananen (76. Kilo), Meriluoto.

ČR: Vágner – Burgo, Vitík, Zentrich, Fojt - Jambor, Drozd – Černák (71. Uriča), Daněk (46. Langhamer), Šíp (71. Hadaš) – Vecheta (81. Molitorisz).