8. 8. 2019

U17: Na úvod Telki Cupu výhra nad Kyprem, Češi dali pět gólů

Česká reprezentace do 17 let vstoupila do Telki Cupu vysokou výhrou 5:2 nad Kyprem. Soupeř vedl již o dvě branky, ale čeští fotbalisté dokázali skóre otočit pěti brankami.

Kypr šel do dvoubrankového vedení, když se ve 26. minutě trefil Zefki a ve 37. minutě Christou. Ještě do přestávky snížil Langhamer a krátce po změně stran vstřelili během jedné minuty góly Daněk a Šíp.

Na rozdíl dvou branek zvýšil v 72. minutě Vecheta a čtyři minuty před koncem stanovil konečné skóre svou druhou brankou Daněk.

"Úvodních patnáct minut se nám celkem vydařilo a po hezkých akcích jsme si vypracovali dvě velké šance, ale bez úspěšného zakončení. Poté jsme bohužel začali hrát nepřesně v kombinaci, nedůrazně v napadání, ležérně a nekoncentrovaně v organizaci hry a defenzivě. Výsledkem byly dvě obdržené branky a další dvě neproměněné šance soupeře,“ uvedl po zápase trenér Radek Bejbl.

„Druhý poločas byl po prostřídání z herního pohledu mnohem povedenější a také organizace hry do defenzivy se výrazně zlepšila. Navíc jsme vstřelili čtyři branky a dalších čtyři nebo pět šancí neproměnili,“ dodal trenér.

Telki Cup 2019

ČR U17 – Kypr U17 5:2 (2:1)

Branky: 45. Langhamer, 52. a 86. Daněk, 53. Šíp, 86. Vecheta – 26. Zefki, 37. Christou.

ČR: Vítek – Burgo (41. Daněk), Zentrich, Vojtíšek (41. Vitík), Fojt (41. Šíp) – Kudela (77. Jambor) – Náprstek (68. Vecheta), Villaseca (41. Černák), Langhamer (77. Drozd), Uriča – Hadaš.