27. 9. 2022

U17: Na závěr turnaje prohra o 5. místo s Mexikem

Česká reprezentace do 17 let zakončila Syrenka Cup v Polsku zápasem o 5. místo, ve kterém svěřenci trenéra Petra Havlíčka podlehli Mexiku 1:2. Jedinou branku dal Daniel Bouchner.

Soupeř do zápasu vstoupil velmi dobře a ujal se vedení díky nádherné střele do šibenice z pětadvaceti metrů. Po deseti minutách hry český tým zklidnil svou hru, lépe držel míč a byl lepším týmem. Do šance se dostal Herák, který ale mířil vedle. Stejně tak i Hranoš, který zakončoval mimo branku hlavou.

Nedostatečnou razanci měla i zakončení Hranoše s Feitem krátce před poločasem, Binar zase svým obstřelem branku netrefil. A nakonec české mužstvo těsně před poločasem málem inkasovalo znovu, kdy Mexičané postupovali sami na branku, ale míč po přelobování brankáře Heerkense skončil na brankové konstrukci.

Mexiko se dočkalo druhého gólu deset minut po změně stran, kdy po české standardní situaci využilo rychlý protiútok a zvýšilo na rozdíl dvou branek. České mužstvo poté mělo velký tlak a vytvářelo si šance, ale skórovat se českým mladíkům podařilo až v 87. minutě, kdy se po přihrávce od Daniela Rusa prosadil přesnou střelou Daniel Bouchner. Ten mohl v poslední minutě ještě vyrovnat, ale hlavou přestřelil.

České mužstvo tak po prohře s Anglií, výhře nad Rumunskem a prohře s Mexikem skončilo na turnaji Syrenka Cup na šestém místě. „Prohra s Mexikem nás velice mrzí, celý zápas jsme byli lepším týmem, bohužel rozhodla efektivita v zakončení,“ uvedl po zápase trenér Petr Havlíček.

„Celkově mám z našeho projevu na celém turnaji smíšené pocity. Ve všech třech utkáních jsme předvedli velmi dobré výkony, vytvořili si šance na vstřelení 25 branek, ale vstřelili pouze 4. To je jedna z důležitých věcí, které musíme do kvalifikace zlepšit,“ dodal Havlíček.

Výběr do 17 let má základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát na programu v říjnu, kdy odehraje svou skupinu na Maltě, kde kromě domácího výběru narazí také na Severní Irsko a Skotsko.