11. 2. 2019

U17: Na závěr turnaje ve Španělsku remíza 2:2 se Švédskem

Český reprezentační výběr do 17 let zakončil turnaj ve španělské La Manze remízou 2:2 proti Švédsku. Na turnaji tak zůstal český tým neporažen, ovšem remíza stačila Švédsku k prvenství v turnaji. 

Český tým poslal do vedení ve čtyřicáté minutě Václav Sejk, soupeř ale dokázal skóre otočit brankami Bergmarka a Nanasiho. Na konečných 2:2 stanovil Antonín Svoboda.

V úvodních dvou zápasech turnaje český tým porazil Norsko 1:0 a Rumunsko 2:1.

„Poslední se Švédskem mělo z naší strany nejlepší úroveň, i když skončilo remízou. Kluci hráli velmi dobře, ale o remíze rozhodly naše vlastní chyby. První jsme dostali ze standardní situace, druhý po chybě v rozehrávce,“ uvedl trenér Václav Kotal po zápase.

„Jinak jsme byli celý zápas lepším mužstvem. Remíza nakonec stačilo Švédsku k prvnímu místu v turnaji, ale já osobně jsem spokojený, protože naše hra měla stoupající úroveň. A především v druhém poločase zápasu proti Švédsku kluci zahráli opravdu velmi dobře,“ dodal trenér.

Turnaj, La Manga, Španělsko

ČR U17 – Švédsko U17 2:2 (1:1)

Branky: 40. Sejk, 58. Svoboda – 45. Bergmark, 53. Nanasi.

Sestava ČR: Horníček (46. Stejskal) - Šimek (46. Koželuh), Starý, Sklenář, Kurka - Hural (46. Ritter), Hroník (77. Toula) - Šilhart (46. Wojatschke), Ševčík (46. Hájek), Šíp (46. Pech) - Sejk (46. Svoboda).