9. 2. 2019

U17: Obrat skóre a vítězství nad Rumunskem

Český reprezentační výběr do 17 let zaznamenal na turnaje ve španělské La Manze v druhém utkání druhé vítězství. V zápase s Rumunskem výběr trenéra Václava Kotala prohrával po prvním poločase 0:1, ovšem skóre dokázal otočit a vyhrát 2:1.

Obrat skóre zařídili v druhém poločase Antonín Svoboda a Václav Sejk, kteří se trefili za český výběr, který navíc otočil skóre i přes početní nevýhodu, když dohrával utkání bez vyloučeného Štětky.

„V prvním poločase jsme se nedokázali prosadit proti soupeři, který hrál velmi pasivně a v hlubokém defenzivním bloku čekal na naši chybu. Nedokázali jsme si s tím kombinačně poradit. Navíc jsme kolem třicáté minuty přišli o vyloučeného hráče, takže jsme hráli v deseti.

Soupeř se sice dostal do vedení ze standardní situace, ale i tak stále drželi stejnou taktiku, i když hráli v početní výhodě.

Klukům patří poděkování za to, že jsme otočili skóre v deseti lidech. Myslím, že vítězství bylo zasloužené, i když hra nebyla v prvním poločase dobrá. V tom druhém jsme se ale zlepšili a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil zápase trenér Václav Kotal.

Turnaj La Manga

ČR U17 – Rumunsko U17 2:1 (0:1)

Branky: 58. Svoboda, 87. Sejk - 47. Crivac. ŽK: 20. Štětka, 78. Pech. ČK: 36. Štětka.

Sestava ČR: Stejskal - Šilhart (46. Koželuh), Štětka, Sklenář, Šimek (82. Kurka) - Hájek (46. Starý), Hroník (82. Hural) - Ševčík (62. Wojatschke), Svoboda (82. Sejk), Šíp (62. Pech) - Toula (62. Ritter).