5. 2. 2020

U17: Obrat skóre a výhra 3:2 nad Maďarskem

Česká reprezentace do 17 let vstoupila vítězně do turnaje ve španělské Murcii. S Maďarskem dokázali svěřenci trenéra Radka Bejbla zvrátit nepříznivý stav a vyhrát 3:2.

Maďarsko poslal hned v úvodní minutě do vedení Dániel Németh, ale v deváté minutě srovnal na 1:1 Jakub Drozd. Soupeř díky Nemethovi opět získal jednogólový náskok, když se stejný hráč prosadil i v šestnácté minutě.

Po změně stran, konkrétně v 51. minutě, srovnal skóre podruhé v utkání Jáchym Šíp. A v 58. minutě poslal český výběr do vedení Kryštof Daněk.

Český tým nakonec udržel těsné vedení a na úvod turnaje ve Španělsku zvítězil 3:2. V sobotu 8. února čeká český tým druhé utkání proti Švédsku od 16:00.

"Do utkáni jsme vstoupili špatné a z prvního útoku soupeře jsme inkasovali. Rychle jsme ale dokázali odpovědět vyrovnávací brankou Drozda po akci Šípa. Jenže po individuální chybě a rychlém brejku jsme inkasovali podruhé a následovala pasáž zhruba patnácti minut, kdy jsme nedokázali eliminovat hru soupeře v rozestavení 3-5-2," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl. 

"Až ke konci poločasu jsme byli aktivní v napadání a začali získávat míče z vysokého presinku, což jsme přenesli do druhého poločasu, který jsme zvládli mnohem lépe herně i aktivitou na útočné polovině. V jednapadesáté minutě vyrovnal křižnou střelou Šíp a o našem vítězství rozhodl o chvíli později Daněk po akci Burga. V druhém poločase jsme podali zajímavější výkon, kdy jsme lépe eliminovali hru soupeře a sami byli přesnější v mezihře a koncovce," uvedl dále trenér Bejbl. 

U17 Pinatar Cup 2020

ČR – Maďarsko 3:2 (1:2)

Branky: 9. Drozd, 51. Šíp, 58. Daněk – 1. a 16. Németh.

ČR: Vágner - Burgo (61. Višinský), Vitík, Endl, Fojt - Černák, Jambor, Drozd, Daněk (79. Langhamer), Šíp (79. Hadaš) - Jurásek (61. Šmiga).

Maďarsko: Kovács - Szujó, Török, Fűzfői (73. Kerkez)- Kovács (86. Alaxai) , Horváth, Bartha (76. Kispál), Farkas, Benczenleitner (73. Mayer) - Németh (64. Varga), Szendrei (64. Kerezsi).

FOTO: Pinatar Arena

ČR U17 - Maďarsko U17 (5. 2. 2020, Pinatar)