17. 11. 2019

U17: Prohra 1:3 v přípravě s Dánskem

Reprezentace do 17 let odehrála první ze dvou listopadových přípravných zápasů v Anglii. Dánsku podlehla v neděli odpoledne 1:3.

Všechny čtyři góly padly v druhém poločase, jediný český vstřelil Denis Višinský, který poslal český výběr do vedení v 52. minutě.

Dánsko ale dokázalo během deseti minut v rozmezí 62. a 72. minuty skóre třemi góly otočit.

"V úvodu utkání jsme byli zakřiknutí a soupeř velmi dobře kombinoval a držel míč. Postupem času jsme se zlepšili v rozehrávce a částečně jsme hru vyrovnali. Dánsko mělo v 1. poločase jednu nebezpečnou střelu a my si vypracovali v závěru poločasu dvě velké šance, ale obě Hadaš neproměnil.

Úvod 2. poločasu nám vyšel a šli jsme do vedení, když po centru Kabonga skóroval Višinský. Bohužel vstřelená branka nás ukolébala a v defenzivě jsme začali být nedúslední. Soupeř vystřídal tři velmi kvalitní hráče a třemi brankami za 10 min utkání otočil. V závěru jsme měli ještě dvě příležitosti, ale už se nám nepodařilo snížit. Naopak Dánsko bylo velmi nebezpečné z brejků," hodnotil zápas trenér Radek Bejbl.

ČR U17 - Dánsko U17 1:3 (0:0)

Branky: 52. Višinský - 62. Vick, 69. a 72. Bredahl.

ČR: Vítek – Fukala, Vitík (46. Endl), Vydra, Fojt (46. Burgo) – Kudela, Hampl (73. Drozd) – Hadaš (66. Šíp), Kabongo, Višinský – Molitorisz (66. Vecheta)