26. 3. 2019

U17: První prohra i inkasované góly na závěr kvalifikace

Reprezentační výběr do 17 let má za sebou závěrečný zápas elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát proti Nizozemsku. Již před zápasem měly oba týmy jistý postup na závěrečný šampionát. I přes dobrý start do utkání nakonec český výběr tomu domácímu podlehl 2:5.

Hned v šesté minutě se dostal před pokutové území domácího týmu Michal Ševčík a i díky teči jednoho z obránců poslal míč za záda brankáře a Češi vedli rychle 1:0.

Do konce prvního poločasu se ale podařilo domácím vyrovnat díky gólu Brobbeyho. A v úvodní části druhého poločase Nizozemci český tým vůbec nešetřili, když se prosadili střelecky hned třikrát v rozmezí od 53. do 62. minuty, kdy se trefili postupně Sankoh, Taabouni a podruhé v zápase Brobbey.

Ve dvaasedmdesáté minutě se navíc krásně z přímého kopu trefil Sontje Hansen a zvýšil již na rozdíl čtyř branek. O šest minut později byl po úniku stažen ve vápně Filip Šilhart, který následně sám proměnil penaltu a korigoval výsledek na 2:5.

Nizozemci se stali prvním týmem, který dokázal svěřencům trenéra Václava Kotala vstřelit v rámci této kvalifikace gól. V pozměněné sestavě nakonec český celek podlehl Nizozemsku 2:5.

Ve skupině 2 tak obsadil druhé místo se šesti body ovšem na jistotě postupu na závěrečný šampionát to nic nezměnilo.

„Potkali jsme se se soupeřem, který bude patřit k největším favoritům mistrovství Evropy. Musíme sportovně přiznat, že soupeř vyhrál zaslouženě a byl lepší. I když jsme dostali tři góly ze standardních situací, což také zkreslilo vývoj. Ale přesto, soupeř vyhrál zaslouženě, předčil nás v podstatě ve všem.

Výsledek vyznívá pro nás ještě dobře, protože vítězství domácích mohlo být klidně i vyšší,“ hodnotil zápas trenér Václav Kotal.

KVALIFIKACE ME U17 - ELITNÍ FÁZE

ČR U17 - Nizozemsko U17 2:5 (1:1)

Branky: 6. Ševčík, 78. Šilhart (pen.) – 23. Brobbey, 53. Sankoh, 57. Taabouni, 62. Brobbey, 72. Hansen. ŽK: Toula, Starý, Pech – Ünüvar.

ČR: Stejskal - Koželuh (67. Kůrka), Starý, Matys, Šimek - Freisinger (67. Hroník), Hájek (46. Ritter) - Šilhart, Ševčík (67. Svoboda), Pech - Toula.

Nizozemsko: Raatsie - Van der Sloot, Kasanwirjo, Sankoh, Maatsen - Proper (73. Daniels), Taabouni (65. van Ottele), Taylor - Hansen, Brobbey, Ünüvar (64. Allouch).