8. 11. 2018

U17: Remíza 1:1 s Německem na úvod turnaje v Irsku

Český reprezentační výběr do 17 let zahájil mezinárodní turnaj v Irsku remízou s Německem 1:1. Český tým poslal do vedení v osmadvacáté minutě zápasu Adam Ritter, v šestapadesáté minutě ale srovnal Marco John.

Adam Ritter se prosadil po rychlém protiútoku, Marco John zase při vyrovnávací brance využil skvělé práce svého spoluhráče Tillmanna a prosadil se střelou uvnitř pokutového území.

"Soupeř měl převahu díky důrazu v osobních soubojích. My jsme dokázali hrozit spíše z protiútoků. Z jednoho v prvním polocase jsme po centru Šipa šli Rittigem do vedení. Němci ve druhém poločase zvýšili tlak a podařilo se jim vyrovnat. Přesto jsme, díky hlavně Horníčkovi v brance, mohli vyhrát, ale Sejk nastřelil břevno," hodnotil utkání trenér Václav Kotal.

Další zápas hrají čeští mladíci v neděli 11. listopadu od 20:00 středoevropského času proti Irsku.

Turnaj UEFA v Irsku:

Německo U17 - ČR U17 1:1 (0:1)

Branky: 56. John - 28. Ritter. ŽK: Aydin, Woltemade - Sejk, Wojatschke, Hroník, Ritter.

Sestava ČR: Horníček - Koželuh, Starý, Hellebrand, Hájek - Gedeon (65. Lukavský) - Wojatschke (75. Toula), Hroník (87. Kopáček), Ritter, Šíp (87. Šilhart) - Sejk.