29. 4. 2019

U17 se před ME sešla v Hradci a vyzkoušela si teqball

Reprezentační tým do 17 let vedený Václavem Kotalem se v neděli sjel do Hradce Králové, kde začal čtyřdenní přípravný kemp před středečním odletem na mistrovství Evropy. Hráči si v rámci regeneračního tréninku mimo jiné zahráli teqball, zjednodušeně řečeno kombinaci stolního tenisu a nohejbalu.

Už jste to asi viděli u Manchesteru City či dalších evropských velkoklubů. Hráči, obvykle dva proti dvěma, stojí za stolem a s fotbalovým míčem hrají přes síť.

Teqball si na začátku přípravného kempu před středečním odletem na mládežnický evropský šampionát vyzkoušeli i členové reprezentačního výběru do 17 let.

„Kdybychom hráli teqball před každým tréninkem, myslím, že bych si zlepšil techniku, protože je to technicky opravdu náročné,“ usmíval se záložník Jáchym Šíp, jemuž podle jeho slov dělal největší problémy odskok balonu od teqballového stolu. Dalším, jako například Tomáši Hájkovi, zase činil potíže servis a jeho příjem.

Teqballového klání se v rámci nedělního podvečerního regeneračního tréninku zúčastnili i členové realizačního týmu asistent Petr Havlíček s kondičním trenérem Ondřejem Bejblem. „Vsadili jsme se o to, kdo bude uklízet stoly po večeři. Prohrávali jsme už o deset bodů a naštěstí musel spoluhráč odejít na nácvik, takže jsme to nedohráli,“ těšilo záložníka Lukáše Hroníka, že nemusel po večeři do služby.

Reprezentační „sedmnáctka“ se bude v Hradci Králové připravovat do středy. Poté odlétá do irského Dublinu, kde vstoupí do mistrovství Evropy do 17 let pátečním kláním s Belgií (13:00 CET). Aktuální dění ze šampionátu budeme přinášet na sociálních sítích reprezentace.