10. 2. 2020

U17: Šest vstřelených gólů na závěr turnaje ve Španělsku

Česká reprezentace do 17 let uzavřela turnaj ve Španělsku vysokým vítězstvím. Nad výběrem Saudské Arábie vyhráli svěřenci trenéra Radka Bejbla 6:1.

Hned ve čtvrté minutě se český výběr ujal vedení díky brance Denise Višinského. Soupeř dokázal srovnat ve 12. minutě, kdy se prosadil Abdullah Barah. Jeho penaltu sice brankář Kinský vyrazil, ale hráč Saudské Arábie svůj pokus dorazil.

Pak už ale stříleli góly jen čeští hráči. Do přestávky se prosadili ještě Daniel Langhamer a Jáchym Šíp. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro český tým.

Po změně stran přidali další branky v českém dresu střídající Jan Nevřela a Daniel Šmiga. Skóre uzavřel v 88. minutě kapitán Martin Vitík. Český výběr tak zakončil turnaj výhrou 6:1.

"Hráči hráli s chutí, byli střelecky produktivní a zaznamenali jsme vysokou výhru po jednoznačném průběhu. Ale i přesto jsme se dopustili několika zaváhání v defenzivě," uvedl po utkání trenér Radek Bejbl.

U17 Pinatar Cup 2020

ČR – Saudská Arábie 6:1 (3:1)

Branky: 4. Višinský, 16. Langhamer, 31. Šíp, 48. Nevřela, 86. Šmiga, 88. Vitík- 12. Barah.

ČR: Kinský (46. Vágner)  - Černák (76. Burgo), Vitík, Endl (46. Prebsl), Fojt (46. Hadaš)- Šíp, Langhamer, Daněk, Jambor (46. Šmiga), Višinský (46. Kudela) -  Jurásek (46. Nevřela).

ČR U17 - Saudská Arábie U17 (10. 2. 2020, Pinatar)