23. 10. 2018

U17: Skvělý vstup do evropské kvalifikace výhrou nad Albánií

Reprezentace do 17 let vstoupila do první fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát výborně. V úvodním utkání totiž porazila domácí Albánii jasně 6:0, čtyři góly vstřelili svěřenci trenéra Václava Kotala již v prvním poločase.

Skóre zápasu otevřel dvěma góly během šesti minut Vojtěch Wojatschke, který se trefil ve třinácté a devatenácté minutě.

Třetí gól vstřelil ve třiadvacáté minutě Antonín Svoboda a úvodní poločas uzavřel tři minuty před přestávkou úspěšnou hlavičkou kapitán týmu Adam Hložek.

Vojtěch Wojatschke nezůstal pouze u dvou gólů z prvního poločasu, ale čtyři minuty po přestávce završil hattrick, když dorazil do odkryté branky vyraženou střelu Vorlického.

Definitivní podobu výsledku dal tři minuty před koncem střídající Václav Sejk, jenž se nejrychleji zorientoval v pokutovém území a pohotově poslal míč do sítě poté, co brankář vyrazil střelu pouze před sebe.

V druhém utkání kvalifikační skupiny Norsko porazilo Ázerbájdžán 4:1, proti kterému nastoupí český výběr v pátek 26. října od 12:00.

"Jsme rádi, že se nám podařil první krok, který byl velice důležitý. Vysoké vítězství bylo podloženo velmi kvalitní výkonem a celý zápas jsme byli lepším týmem a dobře jsme kombinovali. Je dobře, že jsme kvalitní výkon dokázali vyjádřit i střelecky, ale je to teprve první krok a musíme takto pokračovat i dále," řekl po utkání trenér Václav Kotal.

Kvalifikace ME - 1. fáze

ČR U17 – Albánie U17 6:0 (4:0)

Branky: 13., 19. a 49. Wojatschke, 23. Svoboda, 42. Hložek, 87. Sejk. ŽK: Hellebrand – Zaimi. Rozhodčí: Pajac – Zobenica, Vorel (Chorvatsko, Slovensko)

Sestava ČR: Stejskal – Koželuh (81. Šilhart), Starý, Hellebrand, Kurka – Hroník (72. Ritter), Hájek – Wojatschke (72. Pech), Hložek, Vorlický (64. Šíp) – Svoboda (64. Sejk).