3. 5. 2019

U17: Startuje mistrovství Evropy, Češi vyzvou Belgii

Evropský šampionát hráčů do 17 let startuje v pátek 3. května. Úvodní zápas závěrečného šampionátu obstará český výběr s Belgií od 13:00.

„Až samotný zápas ukáže, jak jsou hráči připraveni. Na úvod nás čeká Belgie, kterou považuji za favorita naší skupiny, takže nás čeká hned na začátek ostrý test,“ uvedl před utkáním trenér Václav Kotal.

„Chceme hrát aktivně, což je i styl Belgie, která vyznává vysoké napadání. Budeme je chtít překvapit rychlými protiútoky, v tréninku to hráčům šlo velmi dobře, tak uvidíme, zda to budou schopni přenést i do zápasu,“ pokračoval trenér.

Václav Kotal nemá pro závěrečný turnaj k dispozici opory z kvalifikace Adama Hložka či Antonína Svobodu. První jmenovaný nebyl uvolněn klubem, druhý přišel o turnaj kvůli zdravotním problémům.

„Věřím, že jsme se na ně připravili poctivě, i když víme, že to je velmi dobrý a silný tým. Cíle nás všech se nemění, chceme postoupit na mistrovství světa,“ řekl před utkáním obránce Jan Hellebrand.

„Myslím, že máme dostatečně kvalitní mužstvo, abychom hráli o medaile a postup na mistrovství světa. Od začátku srazu jsme se na zápas s Belgií připravovali, pouštěli jsme si jejich zápasy, rozebírali taktiku. Snad se poctivá příprava projeví i na hřišti,“ přidal se David Pech.

Zápas s Belgií se hraje v pátek 3. května od 13:00 středoevropského času. V pondělí 6. května od 20:00 CET pak změří síly s domácím Irskem (živě na ČT sport) a ve čtvrtek 9. května od 20:00 CET odehraje poslední duel základní skupiny proti Řecku (živě na youtube kanálu UEFA.tv).