8. 2. 2020

U17: Těsná prohra se Švédskem

Reprezentace do 17 let odehrála svůj druhý zápas v rámci turnaje ve Španělsku. Vyrovnanou bitvu se Švédskem nakonec rozhodl jediným gólem Ahmed Quasem.

Český tým v úvodním utkání dvakrát prohrával s Maďarskem, ale svěřenci trenéra Radka Bejbla dokázali otočit a zvítězit 3:2.

Proti Švédsku bylo skóre vyrovnané bez branek až do 80. minuty, kdy otevřel skóre švédský fotbalista Ahmed Quasem. Tentokrát se ale českému výběru nepříznivé skóre zvrátit nepodařilo a Švédsko vyhrálo 1:0.

"Do utkání jsme vstoupili dobře a měli hru úvodních pětadvacet minut pod kontrolou. Měli jsme slušnou výstavbu hry, ale před pokutovým územím soupeře nám chyběla přesnost. I přesto jsme si vypracovali dvě velké šance, kdy jednou za překonaným brankařem Švédska zasáhl na brankové čáře obránce a Langhamer trefil pohotově tyč," uvedl po utkání trenér Bejbl.

"Poté se soupeř zlepšil. Zjednodušil hru, hrál agresivně, což nám činilo potíže. Ve druhém poločase jsme byli velmi nepřesní v přihrávkách a velké potíže nám dělala hra dvou švédských útočníků. Soupeř si po našich nepřesnostech a slabém důrazu vypracoval tři šance, které ale zlikvidoval brankář Kinský. Po prostřídání se naše hra oživila, ale po další nepřesnosti v rozehrávce jsme inkasovali. Naopak, my jsme v posledních dvaceti minutách tři velké šance neproměnili. Švédsko těžilo z kvalitní hry útočníků a většího důrazu v soubojích, vyhrálo zaslouženě," dodal kouč. 

U17 Pinatar Cup 2020

Švédsko – ČR 1:0 (0:0)

Branka: 80. Ahmed Quasem.

Sestava ČR: Kinský - Burgo, Prebsl (79. Vitík), Zentrich (79. Endl), Nevřela (79. Fojt) - Kudela (74. Daněk), Drozd (74. Jambor) - Hadaš (74. Černák), Langhamer, Višinský (61. Šíp) - Šmiga (61. Jurásek).

Švédsko U17 - ČR U17 (8. 2. 2020, Pinatar)