19. 11. 2019

U17: V druhém listopadovém utkání prohra 0:2 s Anglií

Česká reprezentace do 17 let odehrála druhé přípravné utkání v rámci listopadového srazu. Po prohře s Dánskem podlehla také Anglii.

Utkání se hrálo na stadionu klubu Solihull Moors FC hrajícího pátou nejvyšší anglickou soutěž. Domácí výběr zvítězil díky dvěma přesným gólům Robertsona, který se prosadil ve 25. a 40. minutě.

Český tým se mohl v zápase ujmout vedení, ale Filip Vecheta neproměnil penaltu. Následně se domácí prosadili střelecky dvakrát do přestávky. V druhém poločase měl velkou šance na korigování skóre Martin Vitík, ale ani on neuspěl, a tak svěřenci trenéra Radka Bejbla prohráli 0:2. 

"V úvodu utkání jsme čelili vysokému tempu domácích, kteří měli hned v první minutě příležitost skórovat, ale brankář Kinský dobře zasáhl. Poté jsme dobrou organizací a aktivitou Anglii do zakončení již nepouštěli a je jen škoda, že nás v přechodové fázi brzdily zbytečné nepřesnosti. Vypracovali jsme si velkou šanci, ale Daněk ji neproměnil, stejně jako Vecheta následně nedal penaltu," uvedl po zápase trenér Bejbl. 

"Soupeř následně do konce prvního poločasu vstřelil dva góly a v druhém poločase měli více ze hry. I přes naši aktivitu v napadání hrozili kvalitní přechodovou fází a protiútoky, ale do větších šancí se už nedostali. Tým podal mnohem lepší herní výkon, než v prvním utkání s Dánskem, ale trápí nás malá produktivita. Proti Anglii jsme měli čtyři vyložené šance, ale nedali jsme ani jednu," dodal trenér. 

Anglie U17 – ČR U17 2:0 (2:0)

Branky: 25. a 40. Robertson. Diváci: 1151.

ČR: Kinský – Burgo, Vitík, Endl, Fojt - Zentrich, Drozd – Daněk (88. Kudela), Langhamer (60. Hadaš), Šíp (60. Višinský) – Vecheta (84. Kabongo).