11. 11. 2018

U17: Vítězství nad Irskem vystřelil v nastavení David Pech

Česká reprezentace do 17 let zvítězila v druhém utkání v rámci mezinárodního turnaje v Irsku nad domácím výběrem 3:2. O branky se postarali Filip Šilhart z penalty a David Pech, který se trefil v prvním poločase a následně vstřelil rozhodující gól v nastaveném čase.

Český výběr se dostal do vedení díky Davidu Pechovi, který se prosadil ve 28. minutě, když si český fotbalista zpracoval na hranici vápna přihrávku a prudkou křižnou střelou prostřelil brankáře.

Domácím se podařilo srovnat po přestávce, kdy se po rohovém kopu prosadil Anselmo Garcia MacNulty a po dalších pár minutách dokonal obrat skóre Sean Kennedy.

Čeští hráči se ale nevzdali a v 63. minutě vyrovnal na 2:2 z penalty Filip Šilhart. A v úplném závěru zápasu, v 97. minutě, předvedli čeští mladíci parádní rychlou akci, kterou zakončil přesnou střelou David Pech.

„V prvním poločase jsme měli převahu, bohužel vyjádřenou pouze jedním gólem. Úvod druhé půle jsme nezvládli, soupeř se dostal do vedení, ale závěr patřil opět nám. Gólem z pokutového kopu a třetím po pěkné akci z pravé strany rozhodli,“ uvedl po zápase trenér Václav Kotal.

K týmu se připojí před závěrečným zápasem proti Anglii také Adam Hložek, jenž si v sobotu v Karviné připsal svůj premiérový ligový start v dresu pražské Sparty.