29. 3. 2022

U17: Vysoká prohra s Německem uzavřela elitní fázi kvalifikace

Reprezentace do 17 let zakončila elitní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát vysokou prohrou 2:5 s Německem, které "českou" skupinu ovládlo se třemi výhrami.

Závěr první čtvrt hodiny zápasu nabídl hned tři góly. Nejprve otevřel skóre v jedenácté minutě Pejcinovic, o dvě minuty později srovnal Daniel Rus, ale o další dvě minuty později si Jiří Remiáš dal vlastní gól a Němci šli opět do vedení.

Autor první branky Dzenan Pejcinovic se prosadil podruhé v utkání krátce před koncem prvního poločasu a zvýšil na rozdíl dvou branek. Jen dvě minuty potřebovali Němci k navýšení skóre po změně stran, kdy se mezi střelce zapsal Wanner.

Dvacet minut před koncem zápasu byl vyloučen Drexler a Němci tak dohrávali v oslabení. Českému mužstvu se nejprve povedlo v 86. minutě snížit na 2:4, když pokutový kop proměnil kapitán Gaszczyk, ale Dzenan Pejcinovic v devadesáté minutě završil hattrick a český tým tak podlehl 2:5.

V rámci elitní fáze kvalifikace svěřenci trenéra Jiřího Skály získali pouze jeden bod za remízu se Skotskem v úvodním utkání, následné prohry s Gruzií a Německem znamenají poslední místo v kvalifikační skupině 3.

Kvalifikace ME U17 2022 - elitní fáze

Česko - Německo 2:5 (1:3)

Branky: 13. Rus, 86. Gaszczyk z pen. - 11., 42. a 90. Pejcinovic, 15. vlastní Jiří Remiáš, 47. Wanner. ŽK: Hunal - Manuba, Ibrahimovic. ČK: 70. Drexler (Něm.). Rozhodčí: Kringstad - Bashevkin (oba Norsko), Bell (Skotsko).

Sestava ČR: Jan Remiáš - Gaszczyk, Hunal, Jiří Remiáš, Stryk (75. Táborský) - Planka, Novák, Horák (56. Paluska) - A. Pudil (75. Uriča), Rus (63. Rožánek), Hašek (56. Málek).