Čeští mladíci se dostali do vedení hned v sedmé minutě, kdy Tomáš Hájek kousek za vápnem soupeře získal míč a prudkou střelou levačkou nedal brankáři Švédska šanci a otevřel skóre.

O chvíli později se z podobné pozice dostal ke střele Ibrahim Aldin, ale tentokrát jeho pokus dokázal hostující brankář chytit. Na konci první patnáctiminutovky se dostal do další velmi dobré pozice Lukáš Galus, jenž zakončoval levou nohou křižnou střelou, ale míč těsně minul branku.

České vedení navýšil ve 36. minutě útočník Ibrahim Aldin, jenž si postavil míč k rozehrání přímého kopu, míč zakroutil směrem k zadní tyči a nikdo z ostatních hráčů jej netečoval ani nezastavil, a brankář na něj nedokázal reagovat – 2:0.

Švédům se podařilo pět minut po změně stran snížit na rozdíl jedné branky, když se prosadil Daniel Svensson. Krátce po brance soupeře začalo v Kravařích silně pršet a pro hráče obou týmů bylo během krátké chvíle velmi náročné udržet míč na kopačkách a docházelo k častým ztrátám míče na obou stranách.

V 74. minutě si vzal český tým dvoubrankové vedení zpět díky spolupráci dvou střídajících. Timofej Barkov krásným křižným centrem našel nabíhajícího Filipa Šilharta, jenž byl u míče dříve než soupeř a přesně zakončil kolem brankáře – 3:1.

Na konci utkání mohli hráči Švédska ještě znovu snížit, ale brankář Stejskal skvělým reflexivním zákrokem zneškodil střelu soupeře, který byl sám před českým gólmanem.

"V utkání jsme si vyzkoušeli nové rozestaveni a snažili se o kombinační hru. V prvním poločase se nám dařila rozehrávka a řešili jsme solidně přechodovou fázi. Chybělo pouze přesnější zakončeni. Vedení v zápase ale bylo zasloužené díky naší aktivitě. Na druhou stranu jsme si museli dávat pozor na nebezpečné rychlé protiútoky soupeře," uvedl po utkání trenér Jan Suchopárek.

"Ve druhé půli Švédsko snížilo po pěkné individuální akci a hra se vyrovnala. Kvalitu hry navíc silně poznamenal hustý déšť. Velké oživení přinesli střídající hráči, kteří se postarali o třetí branku. Předvedená hra i výsledek jsou dobrou motivací do dalších utkání," dodal Jan Suchopárek.

ČR U18 – Švédsko U18 3:1 (2:0)

Branky: 7. Hájek T., 36. Aldin, 74. Šilhart – 50. Svensson. ŽK: Nilsson. Rozhodčí: Machálek – Horák, Mikeska.

ČR: Stejskal - Slavíček, Tamajka, Matys (64. Harušťák), Sotorník - Nováček (64. Boháč), Hájek T., Holoubek (64. Hájek L.) - Aldin (64. Šilhart) - Fila (64. Budínský), Galus (64. Barkov).

Švédsko: Thörnqvist – Hussein, Anthonio, Peci – Lagerlund, Svensson – Uddenäs, Nilsson, Lindqvist, Kaied – Prica.