24. 8. 2019

U18: Češi podlehli ve finále Memoriálu Václava Ježka na penalty

Čeští fotbalisté do 18 let mají za sebou letošní ročník Memoriálu Václava Ježka. V sobotním finále se utkali s Ukrajinou v Ústí nad Labem a po neúspěšných penaltách podlehli 2:3 a končí v turnaji druzí. 

Čeští mladíci vedeni trenérem Janem Suchopárkem šli do finále s bilancí dvou výher ve dvou zápasech ve skupině, když porazili Maďarsko 5:1 a Lotyšsko 2:1. Výběr Ukrajiny ve skupině nejprve remizoval 1:1 se Slovenskem, ve druhém zápase ale porazil Severní Makedonii 2:1 a vyhrál svou skupinu se čtyřmi body.

V dopoledních zápasech o konečné umístění uspěla Makedonie, která porazila v souboji o třetí místo Maďarsko. A Slovensko porazilo 2:0 Lotyšsko a umístilo se na pátém místě. 

Finálové utkání skončilo po devadesáti minutách hry bez branek. O vítězi tak rozhodly penalty, ve kterých byli úspěšnější hráči Ukrajiny v poměru 3:2.

"V zápase jsme měli územní převahu, ale zejména v prvním poločase jsme hráli do obranného bloku soupeře pomalou a nepřesnou kombinací. Soupeř poměrně slušně bránil na své polovině a čekal na možnost rychlého protiútoku," hodnotil zápas trenér Jan Suchopárek.

"Ve druhé půli se naše hra zrychlila, vytvořili jsme si drtivý tlak, ale ve slibných příležitostech jsme byli nepřesní. Často jsme volili horší řešení a bylo vidět i hodně technických chyb. V penaltách jsme z pěti pokusů vstřelili pouhé dvě branky a soupeř slavil vítězství. Celkově byl turnaj dobrou prověrkou a ukázal hodně dobrých momentů a individuálních výkonů," dodal trenér. 

 

Memoriál Václava Ježka 2019 - finále

ČR U18 - Ukrajina U18 0:0, 2:3 po pen.

Sestava ČR: Horníček - Borkovec, Štětka, Matys, Kurka (58. Suchomel) - Hroník (58. Gedeon), Nováček (84. Křištan) - Budínský (58. Kneifel),Sejk (73. Gabriel), Douděra (84. Šubert) - Toula.