24. 3. 2019

U18: Češi porazili i Japonsko a vyhráli turnaj v Dubaji

Český reprezentační výběr do 18 let zakončil turnaj ve Spojených arabských emirátech s bilancí tří výher ve třech zápasech. Po výhrách nad Belgií a Anglií zdolal český tým i Japonsko. O výhře 2:1 rozhodl gólem Szewiczek. Po výhře Anglie nad Mexikem bylo potvrzeno, že český tým slaví vítězství v celém turnaji.

Český tým šel do vedení ve 28. minutě, kdy se prosadil Václav Bláha. Soupeř srovnal v 67. minutě z pokutového kopu, kdy se trefil Ayukawa, ale o tři minuty později rozhodl o výhře Szewieczek, který vstřelil vítěznou branku i proti Anglii.

„Odehráli jsme velmi náročné utkání především po fyzické stránce, protože v době začátku zápasu je zde 34 stupňů a velká vlhkost. Nebylo to jednoduché. Japonci možná i pod vlivem našich předchozích výsledků bránili z bloku a dali nám možnost vstoupit do zápasu dobře a získat sebevědomí,“ uvedl po utkání Luboš Kozel.

„Vstřelili jsme úvodní branku a měli jsme ještě další dvě šance, znovu nám rozhodčí podle našeho názoru upřel jasnou penaltu. Nicméně vedení po úvodním poločase bylo zcela zasloužené. Druhý poločas už jsme se více soustředili na bránění, i s ohledem na ubývající síly,“ pokračoval kouč.

„Nakonec jsme inkasovali z penalty po nastřelené ruce ve vápně. Ale vzápětí jsme se zvedli a po rohovém kopu vstřelili vítěznou branku. Pak už jsme to dotáhli do úspěšného konce,“ uvedl Kozel.

„Výhra nad Japonskem by nám měla garantovat celkové vítězství v turnaji. Mám z něj v podstatě jen pozitivní dojmy, protože jsme měli možnost konfrontovat se skvělými týmy. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že všechny tři zápasy vyhrajeme, tak bych tomu nevěřil, ale bohudík se tak stalo. S výkony i celým naším účinkováním jsem spokojený,“ dodal trenér Kozel.

Ve večerním utkání Anglie porazila Mexiko 3:2, čímž se definitivně potvrdilo, že český tým se stal celkovým vítězem turnaje. 

Japonsko U18 - ČR U18 1:2 (0:1)

Góly: 67. Ayukawa (pen.) - 28. Bláha, 70. Szewieczek

Sestava ČR: Trefil (46. Markovič) - Szewieczek (79. Radosta), Vincour, Cedidla, Kosek - Vít (85. Gabriel), Červ (60. Vlček) - Bláha (79. Firbacher), Hájek (85. Žilák), Penner (46. Zeronik) - Kozák (60. Čejka).