23. 5. 2019

U18: Češi porazili Španělsko 2:1! Trefili se Firbacher a Penner

Česká reprezentace do 18 let odehrála třetí zápas v rámci Slovakia Cupu. Po úvodní prohře s Ukrajinou a remíze s Chorvatskem se svěřenci trenér Luboše Kozla postavili Španělsku. A vyhráli 2:1!

Do vedení poslal český výběr hradecký útočník Filip Firbacher ve 33. minutě, na rozdíl dvou branek zvýšil pět minut po přestávce Nicolas Penner po přihrávce Matěje Radosty.

Soupeři se podařilo pouze snížit v 68. minutě, kdy se prosadil Rodriguez.

"Proti Španělsku jsme podali nejlepší výkon na turnaji a dosáhli zaslouženého vítězství. Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme soupeře, který už měl jisté finále, zaskočili naší aktivitou. Ve 3. minutě jsme Firbacherem neproměnili pokutový kop za faul na Zeronika. V 6. a 12. minutě jsme nevyužili další dvě šance.

Takze vedoucí gól Firbachera v 33. minutě střelou z dvaceti metrů byl zasloužený. Důležitý 2. gól vstřelil hezky Penner halfvolejem po centru Radosty. V závěru soupeř snížil, zatlačil nás, ale dvakrát nás výborně podržel brankář Markovič," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.