4. 6. 2019

U18: Jednoznačná výhra 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou

Český reprezentační výběr do 18 let má za sebou úvodní ze dvou přípravných zápasů v tomto týdnu proti Bosně a Hercegovině. Čeští mladíci se prosadili jednou v prvním a dvakrát v druhém poločase a zvítězili 3:0.

Český tým se ujal vedení v osmnácté minutě. Rohový kop z levé strany rozehráli svěřenci trenéra Luboše Kozla centrem na zadní tyč, kam si naběhl útočník Filip Firbacher, kterého soupeř nepokryl a pohodlně otevřel skóre.

Ve velmi dobré šanci se objevil ve čtyřiadvacáté minutě Petr Pudhorocký, který si naběhl na přihrávku uvnitř pokutového území, ale trefil pouze brankáře a skóre nezvýšil.

Češi hráli velmi zodpovědně směrem do obrany. Při každé ztrátě se dokázali buď rychle vrátit a napadáním míč soupeři vzít, nebo zastavit jakýkoliv náznak akce před vlastním pokutovým územím důraznou hrou.

Hosté se dostali do šance až v samém závěru prvního poločasu, ale brankář Trefil dokázal soupeře dvakrát zblízka vychytat a následně obrana míč odvrátila.

Šest minut po změně stran vyvezl středem hřiště míč Matyáš Kozák, který přihrál Miloši Šidlíkovi, na jehož prudkou křižnou střelu hostující brankář nedosáhl a míč skončil podruhé za jeho zády.

Jen krátce poté vystihl rozehrávku Felix Čejka, narazil si s Firbacherem, ale brankář byl tentokrát připraven a střelu Čejky vyrazil nad břevno. V poslední minutě navíc rozhodčí nařídil penaltu po zákroku v pokutovém území a přesnou střelou uzavřel skóre na 3:0 záložník Petr Pudhorocký.

"Přestože hrálo několik nových hráčů, i přes velké horko jsme prvních 30 minut hráli velmi dobře kombinačně, v tempu a šli zaslouženě do vedení po brance Firbachera po rohovém kopu. Soupeř se do větší šance dostal až ve 45. minutě, ale Trefil nás podržel. I vstup do 2. půle nám vyšel, když se prosadil gólově novic Šidlík. Poté tempo trochu opadlo, dvě velké šance jsme neproměnili a soupeř taktéž pohrdl penaltou. Zaslouženou výhru v závěru potvrdil Pudhorocký z penalty po faulu na Szewieczeka," uvedl po zápase trenér Luboš Kozel.

ČR U18 – Bosna a Hercegovina U18 3:0 (1:0)

Branky: 18. Firbacher, 51. Šidlík, 90. Pudhorocký z pen.

Sestava ČR: Trefil - Čejka (85. Twardzik), Cedidla (85. Donát), Vlček, Žilák - Pudhorocký, Kosař (46. Hellebrand) - Ševčík (46. Šidlík), Kozák (80. Penner), Cienciala (70. Szewieczek) - Firbacher (70. Sejk)