18. 11. 2019

U18: Na závěr Pinatar Cupu těsná prohra s Anglií

Reprezentační tým do 18 let zakončil mezinárodní turnaj ve Španělsku prohrou 0:1 s výběrem Anglie. V předchozích zápasech Pinatar Cupu remizoval český tým 2:2 s Norskem a 3:3 s Belgií. 

"Úvod zápasu jsme nezachytili a soupeř nás jasně přehrával. Z jeho úvodního tlaku vytěžil do 12. minuty dva pokutové kopy, které však bravurně brankář Stejskal zneškodnil! Kvalita anglických hráčů nám činila velké problémy. Postupem času jsme se začali více osmělovat, zjednodušili jsme hru a dokázali být nebezpeční. Celkově však byl první poločas příliš ustrašený," popisoval průběh úvodního poločasu trenér Jan Suchopárek.

"Do druhé půle jsme vstoupili daleko odvážněji. Zvýšili jsme důraz v soubojích, změnili rozestaveni a přidali přesnost v kombinaci. Soupeř byl však stále velmi nebezpečný. Střídající hráči přinesli na hřiště odhodláni a čerstvé síly. V závěru jsme si vynutili velký tlak, měli několik příležitostí, ale bohužel se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. I tak byla ale výkon v druhém poločase velmi dobře a je potřeba tak pokračovat i v dalším období," řekl dál trenér českého týmu, jenž zhodnotil i celý turnaj. 

Český tým nejprve remizoval 2:2 s Norskem, následně remizoval 3:3 s Belgií. V tomto utkání dokázali mladí čeští fotbalisté vstřelit tři branky během tří minut. 

"Turnaj měl vysokou úroveň. Potvrdil kvalitu zejména v útočné fázi u všech týmů. Až na výjimky padalo v utkáních hodně branek. Náš tým střídal dobré momenty s horšími, ale mužstvo má dobrý charakter i zdravé jádro a věřím, že se výkonnost hráčů bude zvyšovat a budeme konkurenceschopní i proti nejlepším týmům," dodal trenér. 

Pinatar Cup 2019

ČR U18 - Anglie U18 0:1 (0:1)

Branka: 35. Madueke.

ČR: Stejskal (46. Mastný) - Douděra (83. Budínský), Tamajka, Matys (83. Štětka), Kurka (65. Slavíček) - Křišťan (83. Vymětalík) - Pech, Aldin (46. Sejk), Ritter (46. Hájek), Šilhart (65. Holoubek) - Barkov (65. Toula).

FOTO: @PinatarArena

Pinatar Cup 2019 - ČR U18 - Anglie U18 (18. 11. 2019)