24. 5. 2019

U18: Po prohře na penalty 6. místo na Slovakia Cupu

Česká reprezentace do 18 let odehrála v pátek zápas o celkovém umístění na Slovakia Cupu. Utkání o páté místo proti domácímu výběru Slovenska skončila 0:0. Domácí výběr následně uspěl v penaltovém rozstřelu.

V druhé sérii penaltového rozstřelu slovenský brankář vychytal útočníka Filipa Firbachera, následně domácí hráč proměnil a Slovensko bylo ve vedení.

Slovenští fotbalisté byli v penaltovém rozstřelu stoprocentní až do páté sérii, kdy mohl rozhodnout David Střelec, ale slovenský útočník trefil pouze tyč. Následně proměnil za český tým Zeronik i domácí Tóth.

V sedmé sérii neproměnil kapitán českého týmu Tomáš Vincour a následně domácí hráč proměnil a po výhře 6:5 na penalty skončil český tým na šestém místě.

"I když v úplně jiné sestavě, i dnes jsme odehráli výborně 1. poločas a opět jsme nedali penaltu, kterou neproměnil Kozák. Následně jsme trefili zblízka břevno a nedali gól ani z dalších nadějných situací. V druhé půli jsme měli stále více ze hry, ale šancí jsme už tolik neměli a soupeř byl naopak nebezpečnější a Jaroš nás ve dvou šancích podržel. Takže z tohoto pohledu je remíza asi zasloužená. V penaltách byl soupeř šťastnější," uvedl trené Luboš Kozel po zápase. 

U18 Slovakia Cup 2019

Slovensko - ČR 0:0, 6:5 na penalty

Sestava ČR: Jaroš - Szewieczek, Vincour, Donát, Kosek - Červ, Kosař (67. Vít) - Douděra (67. Radosta), Hájek (77. Penner), Kozák (77. Firbacher) - Lazar (56. Zeronik).