15. 8. 2019

U18: První Suchopárkova mise. Na setkání s Kubou Dovalilem se těším, říká

Trenér Jan Suchopárek po mistrovství Evropy do 19 let v Arménii přesedlal na o rok mladší kategorii hráčů do 18 let, kterou poprvé povede ve druhé polovině srpna. V příštím týdnu jeho tým odehraje tři duely na Turnaji Václava Ježka, během něhož mimo jiné změří síly s Lotyšskem vedeným Jakubem Dovalilem.

První sraz reprezentační „osmnáctky“ v nové sezoně startuje už v sobotu 17. srpna. Výběr Jana Suchopárka se vypraví na sever Čech, kde v úterý narazí na Maďarsko (17:00, Roudnice nad Labem) a ve čtvrtek na Lotyšsko (17:00, Ústí nad Labem).

„Soupeři jsou zdatní. Maďaři postoupili z mistrovství Evropy do 17 let na světový šampionát do Brazílie a u Lotyšska působí Jakub Dovalil, s nímž jsem dlouhá léta pracoval u týmu do 21 let. Těším se na vzájemná utkání a věřím, že v nich uspějeme,“ říká Jan Suchopárek, který považuje Maďarsko za hlavního favorita turnaje.

Ve druhé skupině mezi sebou budou bojovat výběry Slovenska, Ukrajiny a Severní Makedonie. Dle umístění v tabulce se pak v sobotu 24. srpna odehrají závěrečné duely o páté (11:00, Most), o třetí (11:00, Roudnice nad Labem) a o první místo (11:00, Ústí nad Labem).

Nominaci na 26. ročník Turnaje Václava Ježka naleznete zde. Na zápasy hrané v Ústí nad Labem si můžete zakoupit vstupenky přes online bránu zde.