21. 5. 2019

U18: Remízu s Chorvatskem vystřelil Firbacher z penalty

Čeští fotbalisté mají za sebou druhé utkání mezinárodního turnaje Slovakia Cup pro reprezentační týmy do 18 let. Zápas s Chorvatskem skončil remízou 1:1, když český gól vstřelil z penalty hradecký útočník Firbacher.

Výběr trenéra Luboše Kozla v pondělí podlehl Ukrajině 0:2, v druhém zápase s Chorvatskem prohrával od 12. minuty, kdy se prosadil Brožič. Remízu 1:1 vystřelil v 80. minutě Filip Firbacher.

"Proti Chorvatsku jsme podali lepší výkon, než v úvodním utkání s Ukrajinou, ale i tentokrát jsme nechali jít soupeře lacino do vedení. Proto jsme celé utkání museli dobývat obranný blok soupeře. V poli jsme byli jednoznačně lepší, ale finální fáze i zakončení na těžkém terénu v obou zápasech nebylo naší silnou stránkou.

Přesto Firbacherovo vyrovnání z penalty za faul na Čejku bylo zasloužené. A kdyby Kozák v páté minutě nastavení hlavičkoval přesněji, mohli jsme vývoj otočit úplně," uvedl po zápase trenér Luboš Kozel.

Třetí zápas ve skupině hrají čeští fotbalisté ve čtvrtek 23. května od 12:00 proti Španělsku.