22. 3. 2019

U18: Skvělý výsledek na turnaji v Dubaji. Češi zdolali Anglii 1:0!

Český výběr do osmnácti let zvládl i druhé utkání v rámci turnaje ve Spojených arabských emirátech. Po středeční drtivé výhře 5:0 nad Belgií porazili svěřenci trenéra Luboše Kozla také Anglii. Díky gólu Michala Szewieczeka vyhrál český tým 1:0.

„Dosáhli jsme vynikajícího úspěchu, když se nám podařilo porazit jeden z nejlepších týmů. Hráli jsme s Anglií již na podzim, kdy zápas skončil 2:2, ale rozdíl byl mnohem větší v jejich prospěch v kvalitě hry. První poločas byl podobný, nedokázali jsme podržet míč a pod tlakem soupeře jsme byli hodně nepřesní a díky Markovičovi, který chytil dvě velké šance, jsme udrželi bezbrankový stav,“ řekl trenér Luboš Kozel po zápase.

„V druhém poločase šel ale náš výkon prudce nahoru a vygradovalo to vítěznou branku. Nakonec je vítězství za výkon v druhém poločase zasloužené, protože si nevybavuji, že by měl soupeř nějakou šanci. My jsme navíc trefili ještě břevno a z mého pohledu nám také nebyla odpískána jasná penalta po zákroku na Zeronika," pokračoval trenér Kozel, který věří, že takhle cenný výsledek není náhodný.

"Pomohlo nám samozřejmě také vyloučení jednoho z hráčů soupeře kvůli nedisciplinovanosti, ale i my jsme dohrávali v deseti, protože se nám zranil střídající hráč. Ale to už jsme byli v takové euforii, že jsme zvládli závěr zápasu výborně takticky. Mám velkou radost, že mužstvo funguje. Je to několikátý výborný výsledek s takto silným protivníkem a věřím, že to opravdu není náhoda,“ dodal Luboš Kozel.

Závěrečný zápas turnaje odehraje český tým v neděli 24. března proti Japonsku.

Turnaj ve Spojených arabských emirátech

ČR U18 - Anglie U18 1:0 (0:0)

Branka: 78. Szewieczek. ČK: 67. Mumba.

Sestava ČR: Markovič - Čejka, Gabriel, Vlček, Žilák - Červ (86. Cedidla), Žambůrek (86. Hájek) - Kozák (62. Vít), Radosta (76. Penner), Zeronik (76. Szewieczek) - Firbacher (86. Bláha).