14. 10. 2019

U18: Tři góly v turecké síti a přesvědčivá výhra

Reprezentace do 18 let pod vedením hlavního kouče Jana Suchopárka zvítězila i v druhém říjnovém utkání. V pondělí odpoledne porazili čeští mladíci Turecko přesvědčivě 3:0. 

Do velice slibné šance se po dvaceti minutách hry dostal Filip Šilhart, který nejprve skluzem sebral míč obránci v pokutovém území, a když neměl komu přihrát, vystřelil pro obránce překvapivě z otočky, ale branku těsně minul.

Český tým měl i v dalším průběhu prvního poločasu řady náznaků šancí, ale brzdila jej především špatná finální fáze. Nakonec se ale ujali vedení krátce před poločasovým hvizdem. Timofej Barkov si z pravé strany navedl míč na střed hřiště a před pokutovým územím levačkou nedal přesnou střelou šanci tureckému brankáři.

Krátce po změně stran se dostal český výběr po rychlé akci středem hřiště do vápna soupeře, ale i když dokázal Šilhart odcentrovat před branku, obránci soupeře dokázali nakonec vždy střely zablokovat.

Ve třiapadesáté minutě dostal český výběr možnost zahrávat pokutový kop. Denis Budínský se dostal individuálním průnikem až do vápna soupeře, byl faulován a následně i střelou do šibenice proměnil penaltu a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jen krátce poté se středem hřiště vydali Budínský se Šilhartem a po parádním rychlém průniku a narážečkách se dostali až do vápna soupeře, Budínský ale z výhodné pozice vysoko přestřelil.

Zvýšit na rozdíl tří branek mohl v pětašedesáté minutě střídající Ibrahim Aldin, ale brankář soupeře reflexivně jeho střelu zblízka vyrazil. Ovšem rychlonohý fotbalista si to vynahradil v 75. minutě, kdy se prosadil přesnou střelou k tyči a zvýšil na 3:0 pro český tým.

"Poměrně přesvědčivá výhra úplně neodpovídá průbehu hry. Soupeř byl velmi nebezpečný a skvěle technicky vybavený. Několikrát při nás stalo štěstí. Zejména v prvním poločase bylo v naší hře spousta nepřesností, nebyli jsme tak kvalitní v rozehrávce. Do zápasu jsme šli s úkolem snažit se o situace jeden na jednoho kolem pokutového území a zlepšit zakončení. Prakticky všechny tři branky padly po skvělých individuálních akcích. Jsme spokojení s dobrým pohybem a pracovitostí během celého utkání, ale občas se objevují chyby v defenzivní činnosti. Hráči ukázali kvalitu, sílu i charakter, ale pořád musíme pracovat naplno dál," uvedl po utkání trenér Jan Suchopárek. 

ČR U18 – Turecko U18

Branky: 44. Barkov. 54. Budínský z pen, 75. Aldin. ŽK: Korkmaz. Rozhodčí: Dubravský – Mojžíš, Bureš.

ČR: Mastný - Douděra (85. Sotorník), Matys, Harušťák (46.Tamajka), Slavíček - Boháč (64. Holoubek), Hájek T. (46. Nováček) - Hájek L. (64. Aldin), Budínský, Šilhart (76. Galus) - Barkov (85. Fila).