10. 6. 2022

U18: Turnaj v Portugalsku odstartovala výhra nad Norskem

Česká reprezentace do 18 let odstartovala přípravný turnaj v Portugalsku vítězstvím nad Norskem 1:0. O těsné výhře rozhodl gólem v prvním poločase Samuel Grygar.

Jediná branka zápasu padla v sedmadvacáté minutě, kdy se střelecky po přihrávce Daniela Samka prosadil aktuální mistr italské Primavery s Interem Milán a zajistil svěřencům trenéra Radka Bejbla vítězství.

"Myslím, že jsme sehráli vcelku povedené utkání. Vypracovali jsme si mimo vstřelené branky, další velké příležitosti, ale bohužel chyběla kvalita v zakončení. Utkání se hrálo za vysoké teploty a v některých pasážích to bylo na intenzitě tempa hry znát. Zápas jsme měli pod kontrolou a soupeři jsme povolili pouze jednu velkou šanci," uvedl k zápasu trenér Radek Bejbl. 

Hráči také před zápasem vyjádřili během focení týmové fotografie podporu spoluhráči Matěji Šínovi, jenž ze zdravotních důvodů musel tým před cestou do Portugalska opustit. 

České mužstvo se v rámci tohoto turnaje utká ještě s Jižní Koreou v neděli 12. června s výkopem od 12:00 a turnaj zakončí zápasem v úterý 14. června od 19:00 s domácím Portugalskem. Časy zápasů jsou ve středoevropském čase.  

Přípravný turnaj v Portugalsku

Norsko U18 - Česko U18 0:1 (0:1)

Branka: 27. Grygar.

Norsko: Engh – Egeli, Blikstad, Valland (46. Bakke), Gjengaar (75. Hjorteseth), Aas (75. Skogvold), Braude (46. Paulsen), Roaldsoy, Flataker, Sivertsen (75. Riisnæs), R, Solberg (46. Solheim). 

Česko: Myška - Ševinský, Kričfaluši, Kutík - Krejčí, Ambros (90. Falout), Grygar, Samek (77. Novák), Kubr (77. Hanč) - Jurčenko (65. A. Pudil), Špatenka (65. Vachoušek).