12. 6. 2022

U18: V druhém utkání turnaje vysoká prohra s Koreou

Reprezentační výběr do 18 let odehrál na přípravném turnaji v Portugalsku své druhé utkání. V nedělním duelu nestačil na Jižní Koreu, se kterou prohrál 1:4.

Skóre utkání otevřel krásným gólem v 11. minutě kapitán soupeře Lee Seungwon, jenž se postavil k přímému kopu a střelou přes zeď nedal českému brankáři Martinu Hrubému šanci. Soupeř se dočkal druhé branky o dalších pět minut později, kdy Junho získal míč v souboji s Patrikem Měkotou a poté předložil přesnou přihrávkou míč před odkrytou branku Jinyoungovi, který zvýšil na 2:0.

Do první české šance se dostal v osmnácté minutě Tadeáš Vachoušek, jenž vypíchl míč poslednímu obránce, tváří v tváří brankáře sice obstřelil, ale míč se odrazil od tyče zpět do hřiště a skóre se neměnilo.

V devětadvacáté minutě se výborným zákrokem prezentoval brankář Hrubý, jenž zlikvidoval prudkou střelu Junha z hranice vápna. Po následném rohu trefil soupeř břevno po rohu na zadní tyč a hlavičce. Míč se naštěstí pro český tým vrátil zpět do hřiště. V další šanci byl krátce poté Yonghak, ale branku netrefil. V 37. minutě se ale soupeř dočkal třetí branky, když z pravé strany nacentroval Changwoo a Jinyoung přidal hlavou svůj druhý gól v zápase.

V jednačtyřicáté minutě trefil krásnou bombou z dálky břevno Lukáš Ambros, který přišel do hry v průběhu prvního poločasu. Český tým se nakonec dočkal snížení v poslední minutě prvního poločasu, kdy se míč uvnitř pokutového území dostal k míči Adam Pudil a prudkou ránou poslal míč do šibenice.

Deset minut po změně stran se soupeř dočkal čtvrté branky v zápase, když se k míči na hranici vápna po nedůrazu českých hráčů dostal Sangyoon a zvýšil znovu na rozdíl tří branek.

Střelec jediné české branky, Adam Pudil, se sedm minut před koncem zápasu dostal do další šance po rychle vhozeném autu, ale jeho pokus o střelu na zadní tyč brankář soupeře vyrazil.

"Po solidním začátku jsme začali mít velké problémy s rychlostí, hbitostí, důrazem a fotbalovou vyspělostí soupeře, který nás za pasivitu potrestal a vstřelil tři branky. Po střídání, která přišla ve 30. a 46. minutě, se nám podařil propad v utkání zastavit a před poločasem snížit. Škoda dalších dvou střel, které skončily na brankové konstrukci," hodnotil zápas trenér Radek Bejbl.

"Ale i soupeř měl další možnosti. Druhý poločas byl vyrovnanější, snažili jsme se snížit a myslím, že kdybychom měli trochu více štěstí při napadání v jedné situaci, tak bychom utkání výsledkově zdramatizovali. Místo toho soupeř zvýšil na konečných 4:1 po naší ztrátě před pokutovým územím. Bylo to utkání s vyspělým soupeřem a pro hráče velká škola," uvedl dále trenér Bejbl.

Český tým zakončí turnaj zápasem s domácím Portugalskem v úterý v 19:00 středoevropského času.

Přípravný turnaj v Portugalsku

Česko U18 – Korejská republika U19 1:4 (1:3)

Branky: 45. A. Pudil - 11. Seungwon, 16. a 37. Jinyoung, 55. Sangyoon. Rozhodčí: Pinto – Rocha, Mendes.

Česko: Hrubý - Tomeška (30. Krejčí), Měkota (46. Ševinský), Hanč, Sedláček (65. Kubr) - Falout (65. Grygar), Novák (30. Ambros), Zapletal (30. Samek) - A. Pudil, Vachoušek (65. Jurčenko), Osmani (45. Kutík).