15. 10. 2018

U18 veze výbornou remízu z Anglie

Český tým do osmnácti let veze výborný výsledek z přípravného utkání v Anglii. Na půdě velkého favorita remizoval 2:2, když ve druhém poločase dokonce po obratu a brankách Jakuba Zeronika s  Filipem Firbacherem šel do vedení. Remízu domácím zařídil John-Jules.

Český brankář Vítězslav Jaroš, který právě na ostrovech hájí barvy FC Liverpool, navíc zkraje druhého poločasu chytil i penaltu a korunoval tak svůj výtečný výkon. Výběr U18 tak na anglické půdě získal další cennou zkušenost poté, co v sobotu porazil Švédsko 1:0. 

“Podařilo se nám dosáhnout vynikajícího výsledku, protože se soupeřem takové úrovně se ještě nikdo z našich hráčů neměl možnost setkat. První poločas jsme dokázali pouze poměrně dobře zvládat defenzivu, ale pod vysokým presinkem soupeře jsme měli problém udržet míč a být nebezpeční. Gól, přestože vlastní, byl jen logickým vyústěním dění na hřišti. Důležitým momentem byla chycená penalta Jarošem v úvodu druhé půle po sporném zákroku v rohu pokutového území," hodnotil utkání trenér Luboš Kozel.

"Zanedlouho jsme vyrovnali po rohovém kopu a trefě Zeronika a díky tomu nám narostla křídla. Výsledkem byla velká šance Červa po krásné kombinaci, která ještě gólem neskončila, ale další povedená souhra Pennera s Firbacherem po standardní situaci už znamenala naše vedení. V závěru soupeř prostřídal, dostal nás pod tlak, díky kterému vyrovnal, ale mimořádně cennou remízu jsme zuby nehty uhájili, i díky výbornému výkonu gólmana Jaroše," pokračoval kouč Kozel.

"Všichni hráči zaslouží velké uznání za předvedený výkon, obětavost i odvahu, díky které jsme dosáhli tohoto úspěchu," chválil český kouč.

Anglie U18 – ČR U18 2:2 (1:0)

Góly: 20. Vlček (vlastní), 71. John-Jules - 53. Zeronik, 63. Firbacher

Sestava ČR: Jaroš – Čejka, Gabriel, Vlček, Žilák – Červ, Vít – Penner (81. Kosek), Žambůrek (81. Kosař, 85. Hájek), Zeronik (70. Szewieczek) – Firbacher. Trenér: Luboš Kozel.