23. 3. 2022

U18: Vítězný vstup do přípravného turnaje. Belgie - Česko 2:3

Reprezentační výběr do 18 let má za sebou úspěšný vstup do březnového přípravného turnaje ve Španělsku. Díky třem gólům v druhém poločase dokázali porazit Belgii 3:2. 

 

České mužstvo prohrávalo po prvním poločase o gól, ale krátce po změně stran se nádhernou trefou z přímého kopu zpoza pokutového území prezentoval Štěpán Beran a vyrovnal na 1:1. V českém dresu se následně prosadil také Adam Ševinský, který se trefil hlavou po rohovém kopu. A v sedmdesáté minutě vstřelil vítěznou branku útočník pražské Slavie Daniel Šmiga. 

„V utkání hraném na podmáčeném terénu a za vydatného deště jsme se snažili o aktivní pojetí v rozestavení 3-5-2. První poločase byl vyrovnaný, oba týmy se snažily o konstruktivní výstavbu hry, což ale nebylo na těžkém terénu snadné. Dokázali jsme se několikrát prosadit v křídelních prostorech, bohužel ale naše pokusy o individuální akci či přesnou přihrávku nebyly kvalitní. Nakonec jsme inkasovali v 31. minutě a v závěru poločasu po chybách měla Belgie další dvě šance, ale podržel nás brankář Myška,“ uvedl v hodnocení trenér Radek Bejbl a pokračoval.

„Úvod druhého poločasu nám vyšel skvěle. Nejprve vyrovnal krásnou střelou z trestného kopu Štěpán Beran a v 55. minutě jsme vstřelili druhou branku po rozehraném rohu. Byli jsme dále aktivní a zvládli jsme eliminovat útočné snahy Belgie a přecházet do nebezpečných brejkových situací. Z jedné takové se prosadil v souboji jeden na jednoho Daniel Šmiga a zvýšil přízemní střelou na 3:1,“ řekl trenér Bejbl.

Belgie se v závěru po mnoha střídáních v obou týmech snažila zkorigovat výsledek, což se soupeři nakonec podařilo, když se ujala křížná střela v 80. minutě. Oba týmy v závěru následně nevyužily po dvou šancích.

„Výhra je to velmi cenná a hráči si ji plně zasloužili za předvedený aktivní výkon i charakter, který v utkání prokázali. Škoda jen, že kvalitu utkání, hlavně ve druhém poločase znehodnotilo podmáčené hřiště,“ dodal kouč Radek Bejbl.

Druhé středeční utkání turnaje mezi Norskem a Severním Irskem bylo kvůli vydatnému dešti odloženo. 

Svěřenci trenéra Radka Bejbla se ve Španělsku utkají ještě s Norskem (25. 3. od 16:00) a se Severním Irskem (28. 3. od 12:00).

Football Federations Cup U18

Belgie - Česko 2:3 (1:0)

Branky: 31. a 77. El Fanis - 47. Beran, 55. Ševinský, 70. Šmiga.

Sestava ČR: Myška - Vach, Ševinský, Hanč - Zapletal (86. Polášek),Beran (65. Špatenka), Grygar, Šín (75. Fila), Sedláček - Jurčenko (75. Kaulfus), Šmiga (75. Bitta).

FOTO: Instagram Football Federations Cup

Belgie U18 - ČR U18 (23. 3. 2022)