20. 3. 2019

U18: Vysoké vítězství nad Belgií i díky hattricku Kozáka

Reprezentační tým do 18 let vedený trenérem Lubošem Kozlem odstartoval turnaj ve Spojených arabských emirátech drtivým vítězstvím nad Belgií 5:0.

Český výběr vstřelil čtyři z pěti branek už v úvodní půl hodině zápasu, když se nejprve dvakrát trefil Matyáš Kozák, jenž se prosadil ve dvanácté a jednadvacáté minutě.

Na něj navázali ve třiadvacáté minutě Filip Firbacher a o dalších pět minut později zvýšil na rozdíl čtyř gólů Matěj Radosta.

Drtivé vítězství o pět branek završil v 58. minutě Matyáš Kozák, jenž tak zkompletoval hattrick.

"Odehráli jsme vynikající první poločas, když zejména prvních třicet minut jsme byli velice silní na míči a výbornými kolmými přihrávkami jsme se dostávali za obranu soupeře. Byli jsme i vysoce efektivní, z pěti šancí jsme vstřelili čtyři branky a soupeře dokonale zaskočili," hodnotil skvělý první poločas trenér Luboš Kozel.

"Druhý poločas jsme vycházeli spíše z bloku, přesto jsme z důrazu a bojovnosti u soupeřova pokutového území vytěžili pátou branku, která utkání definitivně rozhodla.

V posledních třiceti minutách byla Belgie kvalitnější na míči, měla více ze hry než my. Dokázali jsme však slušně bránit a dovolili soupeři jen několik střeleckých příležitostí a nakonec penaltu za faul při rohovém kopu. I tu však brankař Trefil chytil. Po zápase tedy panuje maximální spokojenost jak s výkonem, tak s výsledkem," pokračoval trenér Kozel. 

Turnaj v Dubaji pokračuje pro výběr do 18 let pátečním zápasem s Anglií.

Turnaj ve Spojených arabských emirátech

Belgie U18 – Česká republika U18 0:5 (0:4)

Branky: 12., 21. a 58. Kozák, 23. Firbacher, 28. Radosta.

Sestava ČR: Trefil – Szewieczek (59. Čejka), Gabriel (46. Vincour), Cedidla, Žilák (46. Kosek) - Vít (75. Vlček), Žambůrek (46. Červ) - Radosta (67. Zeronik), Penner, Kozák (59. Hájek) - Firbacher (46. Bláha).