10. 9. 2019

U19: Cenná remíza v přípravě s Belgií

Reprezentace do 19 let odehrála druhé zářijové přípravné utkání, které bylo posledním testem před říjnovou základní fází kvalifikace o postup na evropský šampionát. V Belgii remizoval český výběr 2:2.

České góly obstarali dva hráči pražské Sparty. V desáté minutě se trefil Petr Pudhorocký, který poslal český tým do vedení. Domácí výběr ale dokázal během šesti minut otočit skóre, když se trefil v 31. minutě De Ketelaere a v 37. minutě proměnil penaltu Colassin. Remízu vystřelil v 78. minutě Matyáš Kozák.

"I tentokrát jsme měli dobrý vstup do utkání a vyjádřii ho i vstřelenou brankou Pudhorockým. Zhruba do 25. minuty jsme byli aktivní a ze zisků míče a následných rychlých přechodů jsme měli vytěžit víc. Postupně jsme se dostávali pod tlak, soupeř byl kvalitnější na míči a zaslouženě vyrovnal a z přísné penalty strhl vedení na svou stranu.

Po poločase se obraz hry změnil, více ze hry jsme měli my, ale soupeř hrozil z brejků, kdy mohl rozhodnout. Jednou nám pomohla tyč, jindy brankář Trefil. Ale za vyrovnáním jsme šli a nakonec díky brance Kozáka se nám to i podařilo. Obě utkání byla výbornou prověrkou před kvalifikací," uvedl trenér Luboš Kozel, jehož svěřence čeká v říjnu základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy proti San Marinu, Ázerbájdžánu a Norsku.

Belgie U19 - Česko U19 2:2 (2:1)

Branky: 31. De Ketelaere, 37. Colassin z pen. - 10. Pudhorocký, 78. Kozák.

Sestava ČR: Trefil - Hošek (46. Pech), Cedidla, Vlček (62. Gabriel), Kosek (46. Žilák) - Pudhorocký (71. Vít), Žambůrek (79. Červ) - Radosta (71. Cienciala), Kozák (79. Szewieczek), Zeronik (46. Karabec) - Firbacher (46. Svoboda).