9. 7. 2019

U19: Finální nominace na EURO v Arménii

Česká reprezentace do 19 let má za sebou krátké soustředění v Horním Bezděkově před evropským šampionátem v Arménii. Do dějiště turnaje odcestuje tým ve čtvrtek 11. července odpoledne.

V rámci soustředění se tým hlavního kouče Jana Suchopárka utkal v rámci přípravného zápasu s rezervním týmem Viktorie Plzeň, kterému v úterý podlehl 0:2.

„Výsledkově to sice nevyšlo, ale nesmíme dávat hlavu dolu, pořád to byla stále příprava. Nyní se musíme, co nejlépe připravit na první zápas s Francií. To je náš nejdůležitější nejbližší cíl,“ uvedl po utkání s plzeňským béčkem kapitán U19 David Heidenreich, který nechybí v závěrečné finální nominaci na samotný turnaj.

Mezi nominovanými nechybí i další mladí krajánci jako například brankář Manchesteru United Matěj Kovář, obránce Leicesteru Lukáš Hušek nebo ofenzivní fotbalista Drážďan Vasil Kušej.

Zápasový program je v Arménii jasný – v pondělí 15. července od 19:00 středoevropského času proti Francii, ve čtvrtek 18. července od 16:45 proti Norsku a závěrečný zápas v neděli 21. července od 19 hodin proti Irsku.

Nominace na mistrovství Evropy U19 v Arménii

  • Brankáři: Matěj Kovář, Jan Vyklický.
  • Obránci: Daniel Finěk, Michal Fukala, David Heidenreich, Lukáš Hušek, Zbyněk Konopásek, Václav Míka, David Zima.
  • Záložníci: Michael Hönig, Filip Kaloč, Michal Kohút, David Macháček, Jakub Selnar, Patrik Slaměna, Tomáš Solil, Tomáš Zlatohlávek.
  • Útočníci: Tomáš Kepl, Vasil Kušej, David Píchal.