20. 3. 2019

U19: Na úvod elitní fáze kvalifikace o postup na ME prohra s Anglií

Reprezentační výběr hráčů do 19 let vstoupil do elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát prohrou 1:4 s domácím výběrem Anglie. Český tým sice vedl, ale anglický celek rychle srovnal a v druhém poločase vstřelil tři góly.

Český tým byl od začátku utkání pod tlakem domácího týmu, ale nakonec se čeští mladíci ujali vedení v 10. minutě, kdy se z pětadvaceti metrů trefil parádní střelou Jakub Selnar.

Jenže vedení trvalo velmi krátce. Hned po rozehrání se Angličané dostali do šance a střelou uvnitř pokutového území srovnal Bukayo Saka. Domácí tým byl i nadále aktivní a dominantnější. Jednu z dalších příležitostí v podání Danny Loadera ale v pětadvacáté minutě zastavil včasným vyběhnutím brankář Matěj Kovář.

Loader společně Ianem Povedou byli nejaktivnějšími a nejnebezpečnějšími hráči v dresu Anglie, ovšem i další jejich střely před koncem prvního poločasu dokázal brankář Kovář vyrazit nebo míče skončily vedle branky.

Sedmnáct zápasů v sedmi dnech

Těsně před koncem poločasu obránce David Šnajdr nedovoleně zastavil Povedu a domácí měli k dispozici penaltu. Matěj Kovář ale Povedu vychytal a udržel nerozhodný stav!

Domácí výběr definitivně otočil skóre jen krátce po změně stran. Saka rozehrál během krátké chvíle druhý rohový kop, míč si našel ve vápně Conor Gallagher, jenž překonal Kováře a poslal svůj tým do vedení.

Jen o dalších sedm minut později to bylo již o dvě branky, když se po přihrávce Gomese podruhé v zápase prosadil Bukayo Saka.

Angličanům se podařilo v závěru zápasu skóre ještě navýšit, když se v pětaosmdesáté minutě dostal po přihrávce Lampteyho k míči Loader a prostřelil českého brankáře.

Další utkání v rámci elitní fáze kvalifikace hrají svěřenci trenéra Jana Suchopárka v sobotu 23. března od 17:30 s Dánskem.

"V utkání jsme vedli po pěkně akci Selnara, který zakončoval povedenou střelou z 18 metrů. S domácím favoritem jsme vedli celých 30 vteřin, poté jsme nezachytili prostrčení za obranu a soupeř akci zakončil s přehledem. Jinak byla hra jasně v režii domácích, kteří těžili zejména z kvality krajních hráčů. Rychlost a převzetí míče do pohybu nám dělaly potíže," hodnotil zápas trenér Jan Suchopárek.

Po zisku míče jsme často otáleli a hned přicházela ztráta. Angličané si vytvořili několik dalších šancí a v aktivitě nepolevovali až do konce utkání. Náš tým se snažil o kombinaci a aktivitu, ale rozdíl v úrovni hráčů byl patrný. Angličané – mistři světa v této kategorii dali čtyři góly i jiným týmům. Mohli jsme je ale potrápit víc,“ dodal trenér Suchopárek.

KVALIFIKACE ME U19 – ELITNÍ FÁZE

Anglie U19 – ČR U19 4:1 (1:1)

Branky: 11. a 56. Saka, 49. Guehi, 85. Loader – 10. Selnar. ŽK: Macháček, Solil. Rozhodčí: Stegemann – Schaal (oba Německo), Radić (Chorvatsko).

Anglie: Bursik – Aarons, Guehi, Panzo, Sessegnon – Gibbs-White (90. Harper), Gallagher (90. McEachran) – Poveda (67. Lamptey), Gomes (73. Nmecha), Saka (67. Appiah) – Loader.

Česko: Kovář – Fukala, Heidenreich, Zima, Šnajdr (46. Konopásek) – Slaměna (73. Solil), Krunert (46. Macháček) – Hönig, Šulc, Selnar (68. Hezoučký) – Kepl (81. Zlatohlávek).